II liga: 7 z rzędu wygrana Żaka

Żak Koszalin kontynuuje swoją drogę od zwycięstwa do zwycięstwa. Koszalinianie 1 grudnia wygrali w Szczecinie z miejscowym Ogniwem 91:83

W zaległym spotkaniu z 7 kolejki drugiej ligi Żak Koszalin pokonał na wyjeździe Ogniwo Szczecin 91:83. Koszalinian do zwycięstwa poprowadził najskuteczniejszy tego dnia Maciej Zarzeczny, który zdobył 21 punktów. Była to siódma wygrana z rzędu Żaka Koszalin w drugiej lidze.

Mecz dostarczył wiele emocji. Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana. Żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie bezpiecznej przewagi.

Dwie minuty przed końcem pierwszej ćwiartki wydawało się, że Żak wypracował przewagę, prowadził już 23:16. W końcówce Ogniwo zmniejszyło stratę do 23:20.

Kolejne odsłona przyniosła czteropunktowe prowadzenie gospodarzy, które nie trwało zbyt długo. Na długą przerwę podopieczni Piotra Ignatowicza schodzili z prowadzeniem 46:44, co zapowiadało ciekawą rywalizację po zmianie stron.

W 24 minucie Żak prowadził 55:50, a zaledwie 3 minuty później podwoił prowadzenie do 60:50. Mądra gra koszalinian spowodowała, że przed decydującą kwartą goście mieli przewagę dziewięciu punktów 71:62.

Ostatnia kwarta to kontrolowanie wyniku przez podopiecznych Piotra Ignatowicza. Ostatecznie Żak wygrał 91:83.

Koszalinianie zajmują obecnie drugą lokatę, ustępując jedynie Noteci Inowrocław. Zespół z Pomorza Środkowego traci do lidera dwa punkty, ale ma o jedno spotkanie rozegrane mniej.