I liga: Gwardia przegrywa w Żukowie

Gwardia Koszalin porażką zakończyła ligowe zmagania w 2020 roku. W Żukowie zespół Piotra Stasiuka przegrał 27:31 z miejscowym GKS-em Autoinwest

Czwartej ligowej porażki doznali szczypiorniści Gwardii Koszalin. W meczu 10 kolejki koszalinianie przegrali na wyjeździe z GKS-em Autoinwest Żukowo 27:31. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Maciej Papina, który rzucił 10 bramek. W drużynie z Koszalina najskuteczniejszy był Mykola Malierevych, który rzucił 8 bramek.

Spotkanie dobrze rozpoczęli podopieczni Piotra Stasiuka, którzy w 3 minucie prowadzili 3:1. GKS wyrównał w 6 minucie. Następnie gospodarze wyszli na prowadzenie. W 17 minucie było już 10:6 dla Żukowa. W kolejnych minutach koszalinianie starali się odrobić straty, ale do przerwy to GKS Autoinwest prowadził 16:12.

W drugiej połowie gospodarze kontrolowali wywalczoną przewagę i ani razu nie pozwolili się zbliżyć gwardzistom. Spotkanie zakończyło się wygraną GKS-u 31:27.

Był to dla koszalinian ostatni mecz ligowy w 2020 roku. W 11 kolejce Gwardia pauzuje. Na ligowe parkiety Gwardia wróci w ostatni weekend stycznia. Pierwszym rywalem w 2021 będzie Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna.

Pierwszą rundę Gwardia zakończyła z 18 punktami. Obecnie zespół Piotra Stasiuka zajmuje czwartą pozycję.