III liga: Gwardia lepsza od Floty

Gwardia wygraną zakończyła ligowe zmagania w 2020 roku. Koszalinian do zwycięstwa poprowadził Adam Gross. Gwardia pokonała 2:1 Flotę Świnoujście.

Zwycięstwem Gwardia Koszalin zakończyła zmagania w trzeciej lidze w 2020 roku. W Świnoujściu podopieczni Łukasza Drożdżala pokonali 2:1 miejscową Flotę. Bramki dla koszalinian zdobył Adam Gross.

W pierwszej połowie oba zespoły miały problem ze skutecznością. Na początku spotkania szansę na bramkę zmarnował Daniel Chyła. Więcej z gry mieli gospodarze, ale Adrian Hartleb nie dał się pokonać. Niestety bramkarz koszalinian doznał urazu i na drugą połowę do bramki wskoczył Dawid Skoczyk.

Na bramkę czekaliśmy do 58 minuty, gdy po sprytnie rozegranym rzucie wolnym, gola dającego miejscowym prowadzenie strzelił Paweł Iskra.

Gwardia nie zamierzała się poddać. Łukasz Drożdżal na boisko wpuścił Cezarego Bać i Adama Gross, który chwilę po wejściu wpisał się na listę strzelców.

W 70. minucie po podaniu z głębi pola Aleksa Silskiego, kolejny błąd popełniła defensywa Floty i drugiego gola zdobył wracający po kontuzji Adam Gross. Do końcowego gwizdka wynik nie uległ już zmianie i Gwardia mogła świętować piątą, wygraną w sezonie.

Skład Gwardii: Hartleb (46. Skoczyk) – Wojciechowski, Krauze, Czyżewski, Maciąg, Szygenda (90. Szukiełowicz), Chyła, Silski, Hendryk (60. Bać), Rybacki (47. Grela), Sulima (61. Gross).