II liga: Żak lepszy od Politechniki.

Kolejną wygraną z rzędu odnieśli zawodnicy Żaka Koszalin. We własnej hali koszalinianie pokonali 80:68. W innym sobotnim meczu Noteć Inowrocław przegrała, a to sprawia, że w niedzielę podopieczni Piotra Ignatowicza mogą wskoczyć na fotel lidera rozgrywek o mistrzostwo II ligi.

Koszykarze Żaka Koszalin odnieśli dziewiąte kolejne zwycięstwo w rozgrywkach II ligi. Podopieczni Piotra Ignatowicza w rozegranym awansem meczu z 14. kolejki pokonali we własnej hali Politechnikę Gdańską 80:68. Był to udany rewanż za porażkę w pierwszej kolejce bieżącego sezonu.

Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla gości, którzy po rzucie za trzy punkty prowadzili 0:3. W kolejnym minutach pierwszej ćwiartki mecz był wyrównany, na przerwę goście schodzili z prowadzenie 13:14.

Kolejna odsłona rywalizacji rozpoczęła się od wyjścia na prowadzenie Żaka, ale radość trwała zaledwie 36 sekund. Niedługo później gospodarze ponownie prowadzili i tym razem prowadzenia nie oddali do końca drugiej kwarty. Po 20 minutach Żak prowadził 36:28.

Po zmianie stron gospodarze grali skuteczniej w ofensywie i defensywie, a to doprowadziło do tego, że przewaga zaczęła w szybkim tempie rosnąć. Przed decydującą odsłona Żak prowadził już 59:40.

W ostatniej kwarcie gospodarze utrzymywali bezpieczną przewagę. Ostatecznie koszalinianie wygrali 80:68. Najskuteczniejszymi graczami gospodarzy byli Darrell Harris 19 punktów, Konrad Koziorowicz 18 punktów, Mateusz Pryć 13 punktów oraz Maciej Szewczyk 12 punktów.

Lider rozgrywek Noteć Inowrocław w sobotę 12 grudnia dość niespodziewanie przegrał z Eneaa Astoria Bydgoszcz 87:91. Porażka zespołu z Inowrocławia sprawiła, że jeżeli w niedzielę 13 grudnia koszalinianie pokonają we własnej hali zamykających tabelę zawodników z Sharks AWFiS Port Gdynia — to koszykarze Żaka zostaną nowym liderem. Jednocześnie będzie to 10-wygrana z rzędu Żaków. Początek niedzielnego spotkania o godzinie 13:00.

MKKS ŻAK KOSZALIN – POLITECHNIKA GDAŃSKA.