II liga: Żak liderem rozgrywek

Koszaliński Żak objął prowadzenie w II lidze. Zwycięstwo 114:67 z Sharksem AWFiS Port Gdynia było dziesiątą wygraną z rzędu. Najskuteczniejszymi graczami gospodarzy byli Darrell Harris i Paweł Czubak, którzy rzucili po 22 punkty

Żak Koszalin bez większych problemów odniósł dziesiąte zwycięstwo z rzędu. We własnej hali koszalinianie pokonali zamykającą ligową stawkę drużynę Sharks AWFiS Port Gdynia 114:67. Zespół prowadzony przez duet trenerski Piotr Ignatowicz i Jacek Imiołek po raz pierwszy zameldował się na drugoligowym szczycie.

Już pierwsza kwarta pokazała, że oba zespoły dzieli przepaść. Koszalinianie w tej odsłonie wypracowali sobie 13 punktów przewagi – 28:15. Kolejna ćwiartka to powiększanie przewagi przez gospodarzy. Przed drugą połową Żak prowadził już 56:31.

Po zmianie stron przebieg wydarzeń na parkiecie nie uległ znacząco zmianie. Przewaga nieustanie rosła i przed decydującą kwartą koszalinianie prowadzili 85:51. Duża przewaga nie przeszkodziła gospodarzom, aby jeszcze powiększyć prowadzenie. Spotkanie zakończyło się wysoką wygraną Żaka 114:67. Wygrana wyprowadziła koszalińskich drugoligowców na szczyt ligowej tabeli.

Najskuteczniejszymi graczami Żaka byli Darrell Harris i Paweł Czubak obaj po 22 punkty.

W najbliższą sobotę 19 grudnia koszaliński Żak podejmować będzie SMS PZKosz Władysławowo. Będzie to ostatni mecz podopiecznych Piotra Ignatowicza i Jacka Imiołka w kończącym 2020 roku.