II liga: Jedenaste z rzędu!

Koszaliński Żak zwycięstwem zakończył zmagania w 2020 roku. Podopieczni Piotra Ignatowicza bez większych problemów pokonali 97:65 SMS PZKosz Władysławowo.

Koszykarze Żaka Koszalin nie zwalniają tempa w rozgrywkach drugiej ligi. W ostatnim meczu w 2020 roku podopieczni Piotra Ignatowicza pokonali we własnej hali SMS PZKosz Władysławowo 97:65.

Zwycięstwo rodziło się w bólach. Początek rywalizacji był wyrównany, a po pięciu minutach gry goście prowadzili 10:9. Następnie rozdrażnieni gospodarze odpowiedzieli zdobyciem sześciu punktów z rzędu. Do końca kwarty Żak utrzymał wywalczoną przewagę. Po 10 minutach Koszalin prowadził 25:18.

Druga odsłona była jeszcze bardziej wyrównana. Początek tej odsłony to skuteczniejsza gra pod koszem podopiecznych Piotra Ignatowicza. Gospodarze w 15 minucie rywalizacji prowadzili już 41:29. W kolejnych fragmentach pierwszej połowy wkradło się rozluźnienie w szeregi Żaka, co wykorzystywał młody zespół z Władysławowa. Do przerwy Żak prowadził 48:42.

W przerwie spotkania było słychać, że niezadowolony z gry swoich zawodników był Piotr Ignatowicz. Na drugą połowę gospodarze wyszli z bojowym nastawieniem, co przełożyło się na wynik.

Po zmianie stron Żak w mgnieniu oka odskoczył swoim rywalom. W 26 minucie gry koszalinianie prowadzili już 66:49 i zmierzali po jedenastą wygraną w sezonie. Przed ostatnią kwartą przewaga jeszcze się powiększyła. Na 10 minut przed końcem gry Koszalin prowadził 76:49.

Ostatnia odsłona spotkania nie przyniosła wielkich emocji i dwa punkty trafiają na konto lidera drugiej ligi – Żaka Koszalin. SMS Władysławowo przegrywa w koszalińskiej twierdzy 65:97. Najskuteczniejszymi w zespole gospodarzy byli Darrell Harris – 26 punktów oraz Marcin Zarzeczny 20 punktów.

Koszalinianie wygrali 11-spotkanie z rzędu i są bezdyskusyjnym liderem rozgrywek. Kolejny mecz ligowy Żak zagra 16 stycznia na wyjeździe z Treflem II Sopot.