II liga: Żak rozbija Trefl

Żak bez większych problemów pokonał sopocki Trefl II. Koszalinianie drugi raz w sezonie rzucili ponad sto punktów.

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą koszykarze Żaka Koszalin. Podopieczni Piotra Ignatowicza odnieśli dwunaste zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach drugiej ligi. W niedzielę 17 stycznia koszalinianie pokonali na wyjeździe rezerwy Trefla Sopot 119:53. Była to najwyższa wygrana Żaka w sezonie.

Od początku spotkania inicjatywę posiadali koszykarze z Żaka. Już po dziesięciu minutach koszalinianie prowadzili 26:7. Kolejna kwarta, również należała do zespołu Piotra ignatowicza. Do przerwy Koszalin prowadził już 46:23.

Po zmianie stron przyjezdni kontynuowali swój koncert, a nawet byli jeszcze skuteczniejsi w ataku. Przed ostatnią ćwiartką było już wszystko jasne, Żak prowadził już 87:36. Ostatnie dziesięć minut, nie zmieniło nic w grze gości. Ostatecznie Żak wygrał 119:53.

Warto wspomnieć, że każdy gracz koszalinian zdobył minimum 1 punkt, a najskuteczniejszym graczem był Konrad Koziorowicz, zdobywca 20 punktów.