I liga: Cenna wygrana koszalinian

Szczypiorniści Gwardii Koszalin odnieśli ważne zwycięstwo w rozgrywkach pierwszej ligi. We własnej hali zespół Piotra Stasiuka pokonał 34:28 Nielbę Wągrowiec. Zwycięstwo przybliżyło koszalinian do czołowej czwórki rozgrywek.

Pierwsze minuty rywalizacji były wyrówane. W 16 minucie gospodarze prowadzili 8:7, po trafieniu Dawida Szcześniaka. Kolejne minuty były zdecydowanie lepsze w wykonaniu gwardzistów. W 27 minucie Paweł Dzierżawski wyprowadził na prowadzenie 16:9. Na przerwę Gwardia schodziła z prowadzeniem 20:12.

Po zmianie stron koszalinianie kontrolowali wypracowaną przewagę. Goście w 55 minucie mieli jeszcze nadzieję na korzystny rezultat, bowiem po serii 5 bramek z rzędu doprowadzili do stanu 28:25. W końcówce spotkania Gwardia potwierdziła swoją wyższość nad rywalem i ostatecznie wygrała 34:28.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole gości był Paweł Gregor, który zaliczył 8 trafień. Dla Gwardii 10 celnych rzutów zaliczył Maksim Kruchkou, a na dodatkowe wyróżnienie zasługuje Sebastian Sokołowski, który w naszej bramce zdziałał dziś niemal cuda.

Gwardia Koszalin – Nielba Wągrowiec 34:28 (20:12)

Gwardia Koszalin: Rycharski, Sokołowski, Bugaj – Kruchkou 10, Skiba 3, Derdzikowski, Kiciński 3, Dzierżawski 6, Jakutowicz 4, Bujnowsski, Paszkowski, Słodkowski, Szcześniak 7, Siadak 1 Stawecki, Słowikowski.

Nielba Wągrowiec: Gawlik 2, Fritzen – Babiaczyk, Gregor 8, Gąsiorek 2, Świerad, Drzazgowski 3, Klopsteg 1, Tepper 2, Skrzypczak, Marcinkowski 1, Hoffmann 6, Widziński 2, Brant, Kacała, Duszyński 1.