Żak Koszalin- Basket Koszalin U-13

W koszalińskich derbach młodych koszykarzy spotkały się zespoły Żaka oraz Basketu Koszalin. Mecz zapowiadał się gorąco, albowiem w pierwszym meczu Żaki wygrały tylko jednym koszem, a pamiętamy iż Basket miał jeszcze rzut na zwycięstwo.

Tym razem spotkanie potoczyło się po myśli żaczków którzy niemal od początku dyktowali warunki wygrywając I kwartę 6 punktami. II kwarta to kolejne przyśpieszenie Żaków i wygrana 21:14, która pozwoliła im zejść na przerwę z 13 punktową przewagą. W Baskecie wyróżniali się Michał Waskan (zdobywca 30 punktów w całym meczu) oraz Janis Sobczak (4 punkty) który odważnie próbował penetrować pole 3 sekund gospodarzy. W II połowie uruchomił się jeszcze Kacper Kawka (14 punktów), jednak szybkie kontry w wykonaniu Norberta Witkowskiego i Vincenta Berlińskiego pozbawiły nadzieji koszykarzy Basketu. Żak pewnie wygrywa spotkanie 83:66.

Żak: Marcinowicz Gracjan, Rabka Michał, Matuszyn Adam, Czapek Miłosz, Kaszewski Krzysztof (4), Cybula Maksymilian (2), Malinowski Nikodem (19), Witkowski Norbert (12), Berliński Vincent (29), Krajewski Filip (11), Imiołek Marcel (4), Ostapko Kajetan (2)

Basket: Zienowicz Dominik, Kawka Kacper (14), Sobczak Janis (4), Waskan Michał (30), Sadowski Mikołaj (8), Majewski Radosław (4), Pańczyk Szymon, Piwoński Adrian, Lipigórski-Reichel (2), Zygmański Franciszek, Jakóbczyk Krzysztof (4), Dec Nikodem