I liga: Gwardia zagra w hicie

Piłkarze ręczni Gwardii Koszalin w najbliższą sobotę 27 lutego zmierzą się na wyjeździe z MKS-em Grudziądz. Spotkanie jest bardzo ważne dla zespołu Piotra Stasiuka, który marzy o włączeniu się do walki o awans do Superligi. Koszalinianie muszą ten mecz wygrać, porażka zamknie koszalinianom drogę do marzeń o najwyższej lidze szczypiorniaka w Polsce.

W ostatnim meczu ligowym Gwardia pokonała we własnej hali Nielbę Wągrowiec 34:28. Gospodarze sobotniego spotkania w 13 kolejce przegrali z GKS-em Autoinwest Żukowo 24:33.

Grudziądz w ligowej tabeli jest aktualnie drugi ze stratą jednego punktu do liderującego GKS-u Autoinwest Żukowo. Koszalinianie to obecnie piąta drużyna rozgrywek ze stratą pięciu punktów do MKS-u Grudziądz.

Najskuteczniejszymi zawodnikami MKS-u są obecnie Paweł Kruszewski i Artur Sadowski, obaj panowie rzucili po 59 trafień. W zespole Gwardii najskuteczniejsi są Maksim Kruchkou – 74 gole oraz Mykola Maliarevych – 63 bramki.

Pierwszy mecz dostarczył mnóstwo emocji. Po 60 minutach było wówczas 22:22, a w rzutach karnych skuteczniejsi byli gracze MKS-u Grudziądz, którzy wygrali 5:4.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 27 lutego. Początek o godzinie 16:00 w Grudziądzu.