III liga: Na początek lider

W sobotę 6 marca na własnym boisku Bałtyk Koszalin spotkaniem z liderem Radunią Stężyca zainauguruje wiosenne zmagania w III lidze. Cel przed zespołem Mariusza Lenartowicza jest jasny, ale zdajemy sobie sprawę jak bardzo trudny – awans do czołowej ósemki po czterech tegorocznych meczach i tym samym zapewnienie sobie już w marcu utrzymania w tej klasie rozgrywkowej.

Czy w meczu z liderem uda się koszalinianom uszczknąć jakiś punkt, który zbliżyłby ich do tego celu?
W zespole zaszły liczbowo niewielkie zmiany, ale odejście do KKS Kalisz Bartłomieja Putno to bez wątpienia duże osłabienie, zwłaszcza formacji ofensywnej. Do drużyny dołączył z Bielefeld młody Kacper Szaflarski i to z pewnością wzmocnienie środka boiska, do tego młodzieżowiec.

Przed startem tej trudnej, 22 zespołowej ligi nikt z nas nie spodziewał się, że uda się nam ten cel osiągnąć. Teraz jest do niego tak blisko a zarazem tak bardzo daleko. Okres przygotowawczy, dwie wygrane w lutym z drugoligowcami dają nadzieję i optymizm. Życzymy naszym zawodnikom zdrowia i szczęścia bo ono jest w sporcie bardzo potrzebne. – Czytamy na funpagu klubu z ul. Andersa.

Rywal sobotni to zespół, który finansowo i organizacyjnie przekracza warunki trzecioligowe, skład osobowy bardzo silny, ale należy wierzyć, że na koszalińskim euroboisku to miejscowi piłkarze udowodnią swoją sportową wartość.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę 6 marca o godzinie 11:00 na koszalińskim euroboisku.

Zobacz, również: