III liga: Gwardia powalczy o wyjście ze strefy spadkowej

W sobotę 13 marca piłkarze Gwardii Koszalin zmierzą się na wyjeździe z czternastym zespołem trzeciej ligi — Jarotą Jarocin.

W osiemnastu rozegranych meczach zespół z Jarocina wywalczył 25 punktów, na które składa się siedem zwycięstw, cztery remisy i siedem porażek. Przed tygodniem Jarota przegrała na wyjeździe z Unią Swarzędz 1:3.

Koszalinianie legitymują się obecnie dorobkiem 22 punktów i zajmują w ligowej tabeli szesnaste miejsce. Na inaugurację wiosennych zmagań Gwardia wygrała na swoim boisku z Mieszkiem Gniezno 2:0.

Defensywa Gwardii będzie miała bardzo trudne zadanie — powstrzymać Krzysztofa Bartoszaka. Napastnik Jaroty zagrał dotychczas w 16 spotkaniach, które pozwalają mu na przewodnictwo w klasyfikacji najskuteczniejszych. W pierwszym wiosennym meczu Bartoszak pauzował za kartki. Teraz głodny gry zawodnik może być jeszcze groźniejszy. Najskuteczniejszymi strzelcami w zespole Łukasza Drożdżala są obecnie Adam Gross i Daniel Chyła. Oboje strzelili po sześć bramek w trwającym sezonie.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę o godzinie 15.30 na stadionie miejskim w Jarocinie.