II liga: 18 z rzędu!

Żak Koszalin nie zwalnia tempa. W sobotę 13 marca zespół Piotra Ignatowicza wygrał osiemnaste spotkanie z rzędu. Zespół z Pomorza Środkowego w Gnieźnie pokonał miejscowy Sklep Polski MKK 90-69.

Gospodarze w ostatnich tygodniach, również imponowali formą, a świadczą o tym trzy ostatnie wygrane.

Pierwsze minuty spotkania były wyrównane. Gospodarze radzili sobie całkiem dobrze, nie rozdawali gościom darmowych piłek, więc Żak nie był w stanie wypracować sobie większej przewagi. Wszystko rozsypało się w drugiej części, w której goście pokazali swoją moc. Do przerwy Żak prowadził już 57:30.

Po zmianie stron gracze Sklepu Polskiego MKK jeszcze walczyli, ale wypracowana przewaga przez Żaka była zbyt wysoka. Ostatecznie Żak wygrał 90:69.

W ostatnich spotkaniach sezonu zasadniczego przed Żakiem dwa wyjazdowe spotkania. Najpierw Żaccy 21 marca w Gdynii zmierzą się z Sharksem AWFiS Port, a 28 marca Żak zmierzy się z SMS-em PZKosz. Do własnej hali koszalinianie powrócą już w fazie play-off, którą wierzymy, że zakończą awansem do I ligi.