CLJ: Trudny wyjazd Bałtyku

Przed podopiecznymi Łukasza Korszańskiego derby woj. Zachodniopomorskiego w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Młodzi piłkarze Bałtyku Koszalin w Szczecinie zmierzą się z miejscowy FASE.

Gospodarze niedzielnego spotkania w Centralnej Lidze Juniorów występowali, również jesienią. W czternastu spotkaniach szczecinianie wywalczyli 20 punktów, na co składało się sześć zwycięstw, dwa remisy oraz sześć porażek. FASE zajęło czwarte miejsce w lidze ośmiozespołowej.

FASE rozgrywki wiosenne rozpoczęło od wysokiej porażki 0:3 z poznańskim Lechem. W drugiej kolejce drużyna ze stolicy woj. zachodniopomorskiego pokonała Lechię Gdańsk 3:2, po dwóch trafieniach Jędrzeja Górala oraz jednej Patryka Rychlika.

Bałtyk Koszalin to wiosenny beniaminek Centralnej ligi Juniorów. Koszalinianie bardzo dobrze zaprezentowali się w dwóch pierwszych spotkaniach. Na inaugurację sezonu Bałtyk zremisował 1:1 z AP Reissa Poznań, po bramce Kacpra Dudka. W drugiej kolejce zespół Łukasza Korszańskiego odniósł pierwsze zwycięstwo, pokonując na własnym boisku Błękitnych Wronki 2:1, oba gole dla koszalinian zdobył Kacper Dudek. Wspomniany zawodnik Bałtyku, po dwóch kolejkach jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców.

Spotkanie zaplanowano na niedzielę 21 marca. Początek o godzinie 16:30 w Szczecinie.

FASE (Football Academy School of Excellence) to Szkoła Mistrzostwa Sportowego dla piłkarzy w wieku 13-19 lat (uczniowie VII i VIII klasy szkoły podstawowej oraz uczniowie liceum).

Zobacz, również: