III liga: Walczą o TOP8

Piłkarze trzecioligowego Bałtyku Koszalin w najbliższą sobotę 20 marca podejmować będą Chemika Police. Spotkanie jest niezwykle ważne dla gospodarzy, którzy liczą się w walce o czołową ósemkę trzeciej ligi.

Po 19 kolejkach koszalinianie z 29 punktami na koncie zajmują dziewiątą lokatę ze stratą jednego punktu do ósmego w tabeli – KP Starogard Gdański. Dlaczego, tak ważne jest miejsce w TOP8? Do końca rundy jesiennej pozostały ostatnie dwie kolejki, po nich nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową. Jednocześnie osiem najlepszych drużyn ligi zapewni sobie ligowy byt, pozostałe 14 powalczy o pozostanie w lidze, z której w tym roku spada min. 7 zespołów!

Sobotni rywal Bałtyku to obecnie dwudziesty zespół ligi, który w 19 meczach wywalczył jedynie 6 punktów, a także zdobył zaledwie siedem trafień bramek. W ostatnim ligowym meczu Chemik został rozbity przez lidera trzeciej ligi Radunię Stężyca, aż 9:0. Natomiast Bałtyk w ostatniej kolejce zremisował na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska 2:2.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę 20 marca. Początek o godzinie 11:00 na koszalińskim euroboisku.