III liga: Bałtyk przegrywa w Toruniu.

Zespół Bałtyku Koszalin przegrał z Pomorzaninem Toruń 0:1 w ostatnim meczu pierwszej rundy piłkarskiej trzeciej ligi.

Mecz w Toruniu zaczął się pechowo dla koszalinian. Już w 5 minucie Bałtyk stracił bramkę. Było to praktycznie jedyne zagrożenie gospodarzy w całym meczu. Niestety osłabiony kadrowo Bałtyk nie potrafił zdobyć wyrównującej bramki. Najbliżej szczęścia był debiutujący w III lidze, Kacper Dudek, ale jego strzał w 88 minucie obronił bramkarz gospodarzy.

W dzisiejszym meczu zabrakło kontuzjowanych Sebastiana Gintera i Dawida Gruchały oraz pasującego za kartki Michała Czenko.

Obecnie w rozgrywkach nastąpi dwutygodniowa przerwa. W tym czasie poznamy terminarz spotkań drugiej rundy rozgrywek.

Bałtyk Koszalin w 21 spotkaniach wywalczył 29 punktów. Zespół Mariusza Lenartowicza zajął dwunastą lokatę ze stratą trzech punktów do dziewiątej Kotwicy Kołobrzeg, która jest obecnie liderem grupy spadkowej. Dodajmy, że do ósmego miejsca Bałtyk tracił pięć punktów. Decydujące dla losów koszalinian okazały się wiosenne spotkania, w których w czterech meczach Bałtyk wywalczył zaledwie jeden punkt.

Drużyna, która zajmie pierwsze miejsce w tabeli końcowej grupy mistrzowskiej rundy finałowej grupy 2 III ligi po sezonie 2020/2021 uzyska awans do II ligi.

Po zakończeniu rozgrywek sezonu 2020/2021 z rozgrywek III ligi spadać będzie tyle drużyn, aby po uzupełnieniu jej przez cztery drużyny, które uzyskały awans z właściwych terytorialnie grup IV ligi oraz spadkowiczów z II ligi, każda grupa III ligi w sezonie 2021/2022 liczyła 18 zespołów.

Runda finałowa w grupie mistrzowskiej: każdy klub rozgrywa 14 zawodów systemem każdy z każdym z pozostałymi klubami zgodnie z terminarzem rozgrywek.

Runda finałowa w grupie spadkowej: każdy klub w swojej grupie rozgrywa z pozostałymi klubami w swojej grupie jeden mecz zgodnie z terminarzem rozgrywek.

Dodajmy, że w grupie spadkowej dojdzie do derbów Koszalina: Gwardii z Bałtykiem.