III liga: Gwardia wygrywa w Koninie

Gwardia Koszalin wygrała w Koninie z miejscowym Górnikiem 1:0. Była to już druga wygrana w 2021 roku zespołu prowadzonego przez Łukasza Drożdżala.

Jedyna bramka padła już w 13 minucie, a na listę strzelców wpisał się Dominik Szukiełowicz.

Wygrana pozwoliła koszalinianom zająć siedemnastą lokatę na koniec pierwszej rundy. W drugiej rundzie Gwardię czeka walka o utrzymanie w lidze. Trwający sezon jest inny, niż wszystkie poprzednie. Z dwudziestu dwóch zespołów do czwartej ligi spadnie minimum siedem zespołów. Zespoły z miejsc od 9 do 22 stoczą walkę o utrzymanie. Po pierwszej rundzie w grupie spadkowej jest niezwykle ciasno. Gwardia traci obecnie siedem punktów do lidera grupy Kotwicy Kołobrzeg.

Drużyna, która zajmie pierwsze miejsce w tabeli końcowej grupy mistrzowskiej rundy finałowej grupy 2 III ligi po sezonie 2020/2021 uzyska awans do II ligi.

Po zakończeniu rozgrywek sezonu 2020/2021 z rozgrywek III ligi spadać będzie tyle drużyn, aby po uzupełnieniu jej przez cztery drużyny, które uzyskały awans z właściwych terytorialnie grup IV ligi oraz spadkowiczów z II ligi, każda grupa III ligi w sezonie 2021/2022 liczyła 18 zespołów.

Runda finałowa w grupie mistrzowskiej: każdy klub rozgrywa 14 zawodów systemem każdy z każdym z pozostałymi klubami zgodnie z terminarzem rozgrywek.

Runda finałowa w grupie spadkowej: każdy klub w swojej grupie rozgrywa z pozostałymi klubami w swojej grupie jeden mecz zgodnie z terminarzem rozgrywek.

Dodajmy, że w grupie spadkowej dojdzie do derbów Koszalina: Gwardii z Bałtykiem.