II liga: Żak awansował do kolejnej rundy

Żak Koszalin awansował do drugiej rundy fazy play-off o awans do pierwszej ligi. Koszalinianie pokonali w dwumeczu Miasto Zakochanych Chełmno.

fot. Marcin Chyła


W pierwszym wyjazdowym meczu Żak pokonał Miasto Zakochanych 97:65. Koszalinian do zwycięstwa poprowadził duet Jakub Dłoniak – Darrell Harris, obaj panowie zdobyli po 21 punktów. W rewanżu we własnej hali podopieczni Piotra Ignatowicza wygrali 125:101. W tym spotkaniu najskuteczniejszym graczem koszalinian był Konrad Koziorowicz – zdobywca 26 punktów.

Dodajmy, że Żak przedłużył serię zwycięstw z rzędu do 23 wygranych.

Żaccy w kolejnej rundzie zmierzą się ze zwycięzcą dwumeczu KKS Ragor Tarnowskie Góry z Daas BH Bielsko-Biała. Pierwszy mecz wygrał zespół z Bielska-Białej 83:69. Spotkanie rewanżowe zaplanowano na środę 7 kwietnia. Początek o godzinie 19:30.

fot. Marcin Chyła


W drugiej rundzie play-off gra toczy się do dwóch wygranych spotkań. Droga do pierwszej ligi jest w trwającym sezonie niezwykle trudna. Koszalinianie muszą awansować do najlepszej czwórki play-offów i następnie zająć w nich minimum trzecią lokatę. Żacy muszą zatem pokonać jeszcze czterech rywali, aby znaleźć się w gronie przyszłorocznych pierwszoligowców.

Zobacz, również: