I liga: Hit w Koszalinie

Hitowe spotkanie w rozgrywkach pierwszej ligi w najbliższą sobotę 10 kwietnia odbędzie się w Koszalinie. Podopieczni Piotra Stasiuka zmierzą się z OKPR Warmią Energa Olsztyn.

Warmia Energa to obecnie wicelider rozgrywek, który w 14 rozegranych spotkaniach wywalczył 32 punkty. Koszalinianie, również nie mają się czego wstydzić. Gwardia z 27 punktami zajmuje obecnie czwartą lokatę.

W poprzedniej kolejce oba zespoły wywalczyły komplet punktów. Gwardia wygrała na wyjeździe z Tytanami Wejherowo 33:30. Warmia Energa we własnej hali wygrała z GKS Autoinwest Żukowo 33:29.

Kolorytu sobotniej rywalizacji dodaje fakt, że pierwszy mecz w Olsztynie był niezwykle wyrównany. Ostatecznie Warmia wygrała zaledwie 28:27.

Najskuteczniejszym graczem drużyny z Olsztyna jest Marcin Malewski, który zdobył dotychczas 63 bramki. W zespole Gwardii Maksim Kruchkou to obecnie z 97 trafieniami drugi najskuteczniejszy zawodnik ligi.

Spotkanie zaplanowano na sobotę 10 kwietnia. Początek o godzinie 17:30 w koszalińskiej hali Gwardia, przy ul. Fałata 34.