III liga: Rachunki do wyrównania

W sobotę 10 kwietnia koszaliński Bałtyk spotkaniem z Chemikiem Police rozpocznie walkę o utrzymanie w trzeciej lidze.

Podopieczni Mariusza Lenartowicza chcą rozpocząć walkę w grupie spadkowej od zwycięstwa. Koszalinianie mają z Chemikiem rachunki do wyrównania. Ostatni mecz koszalinian z zespołem z Polic zakończył się niespodziewaną wygraną Chemika, dla którego była to pierwsza wyjazdowa wygrana w sezonie. Spotkanie odbyło się 20 marca, a niespodziewanie trzy punkty wywalczyli zawodnicy z Polic, którzy wygrali 3:2. Porażka zamknęła Bałtykowi drogę do walki o awans do drugiej ligi.

Obecnie oba zespoły znajdują się w grupie spadkowej. Bałtyk jest w dość komfortowej sytuacji, przed startem rywalizacji w grupie „spadkowej” zajmuje wysokie czwarte miejsce w stawce. Koszalinianie w 21 dotychczas rozegranych spotkaniach uzbierali 29 punktów.

Chemik to obecnie zespół, który w 21 spotkaniach wywalczył zaledwie 9 punktów i ma nikłe szanse na grę w trzeciej lidze w przyszłym sezonie. Wiemy jednak, że Police będą walczyć w każdym meczu o honor. Oba zespoły dzieli przepaść, ale jak już wiemy, Chemik potrafi wygrać z Bałtykiem.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 10 kwietnia. Początek o godzinie 14:00 w Policach.

Zobacz, również: