Wróżenie z fusów cz.2

…czyli droga Żak Koszalin do I ligi.

Żak w II rundzie playoff, zakładaliśmy że wygrają wyżej rozstawieni a przegrali. I tak rysuje się nowa droga po pierwszą ligę.

W najbliższą sobotę koszalinianie zmierzą się z Daas BH Bielsko Biała, która pokonała KKS Ragor Tarnowskie Góry 83:69 i 67:67. Najlepszym zawodnikiem tej rundy wśród bielszczan był Grzegorz Szybowicz. Rozgrywający ze średniej 12,7 wskoczył na 19 pkt/mecz i miał 9/20 w rzutach za 3 pkt. Poza nim na obwodzie niebezpieczny zostaje wybrany do pierwszej piątki grupy C i drugiej piątki całej II ligi Wojtek Zub. My stawiamy na Żaka, a jak będzie…dowiemy się z parkietów.

W drugiej parze- interesującej kibiców Żaka Koszalin- z której wyłoni się przeciwnik w następnej rundzie też niespodzianka. Rozstawiony z II miejsca Sokół Międzychód (i naszym zdaniem najtrudniejszy przeciwnik w drodze do strefy medalowej) odpadł niespodziewanie z IgnerHome AZS Basket Nysa. Drużyna Michała Ignerskiego będzie mierzyć się z Sokołem z Ostrowa Mazowieckiego. Już nie będziemy się silić na typowanie, ani stawianie tez o wygranych wyżej rozstawionych. Niech wygra lepszy!!!

W innych parach II rundy ciekawie zapowiada się pojedynek szczecińskiego Ogniwa z AZS AGH Kraków. Szczecinianie dość łatwo poradzili sobie z Politechniką Gdańską mimo braku Dominika Grudzińskiego, krakowianie z kwitkiem odprawili rezerwy Dąbrowy Górniczej.

Bardzo ciekawą parą jest doskonale znana nam Noteć Inowrocław (wygrana 3 punktami w dwumeczu z młodzieżą z Trefla Sopot) kontra BS Polonia Bytom. Pojedynek 3 ekipy grupy A i drugiej grupy C będzie naprawdę gorący, mamy tylko nadzieje ze Karol Michałek wróci do gry dla Noteci. Nie było go w rewanżu z Treflem i nie dostaliśmy informacji dlaczego.

Zapraszamy na relacje z I meczu Żak Koszalin- Daas Bielsko Biała.