II liga: Żak bez litości

Żak bez większych problemów pokonał we własnej hali Daas BH Bielsko-Biała 95:61 w pierwszym meczu drugiej rundy fazy play-off. Najskuteczniejszym graczem Żaka byli Jakub Dłoniak i Konrad Koziorowicz, którzy zdobyli po 17 punktów.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gości 3:0. W kolejnych minutach koszalinianie przejmowali inicjatywę i w 8 minucie rywalizacji prowadzili już 19:12. W końcówce pierwszej kwarty przewaga Żaka stopniała do pięciu punktów – 25:20.

W drugiej ćwiartce Koszalin zaczął odskakiwać rywalowi. Po dwudziestu minutach gry podopieczni Piotra Ignatowicza prowadzili już 47:33.

Po zmianie stron koszaliński zespół poprawił jeszcze grę w obronie, co spowodowało jeszcze większą dominacją. Przed decydującą odsłoną Żacy prowadzili już różnicą 30 punktów.

W ostatniej kwarcie koszalinianie potwierdzili swoją przewagę i odnieśli pewne zwycięstwo 95:61.

Drugie spotkanie zaplanowano na 17 kwietnia. W rywalizacji do dwóch zwycięstw Żak prowadzi 1:0 i jest zdecydowanym faworytem do awansu do kolejnej rundy.