EBL. Brąz dla Wrocławian Stewart na ZWYCIĘSTWO !!

W niedzielne popołudnie 25 kwietnia oglądnęliśmy ostatni mecz Wrocławian i Warszawiaków .

Podopieczni trenera Oliviera Vidina i Wojciecha Kamińskiego ostatni raz wyszli na parkiet i walczyli o brązowy medal polskiej ligi koszykówki.

Lepiej spotkanie rozpoczęła Legia Warszawa , która po pierwszej kwarcie prowadziła 24:11.

W kolejnych odsłonach zespół z Wrocławia zaczął odrabiać straty dzięki dobrej grze Bena McCauleya i Ivana Ramljaka i do przerwy mieliśmy 44:42 dla Legii.

Przewaga Legionistów była mała a sam mecz bardzo wyrównany i od połowy pierwszej kwarty raz Legia prowadziła a raz zespół z Wrocławia , choć ostatecznie trzecia kwarta zakończyła się prowadzeniem Legii 59:56.

W ostatniej kwarcie minimalnie lepsi byli Wrocławianie i praktycznie byli pewni zwycięstwa lecz po faulu Jovanovicia Jakub Karolak wyrównał i mieliśmy remis 79:79 , więc czekała nas dogrywka.

W dogrywce początkowo prowadził Śląsk Wrocław , ale Legia Warszawa dzięki dobrej postawie Lestera Medforda i Nicka Neala prowadzili 85:83 i pozostało zaledwie osiem sekund do kóńca i wtedy Elijah Stewart wykonał magiczny rzut za trzy punkty dając zwycięstwo w trzecim meczu o trzecie miejsce .

Ostateczny wynik to 86:85 dla Śląska Wrocław , którzy tym samym zdobywają brązowy medal i są trzecią siłą w polskiej lidze koszykówki.

Warto dodać , że nikt nie stawiał na to ,że Wrocławianie zajdą tak daleko a tym bardziej ,że zdobędą jakiśkolwiek medal.