Puchar Polski: Gwardia z awansem

Gwardia Koszalin zgodnie z planem wyeliminowała Wiekowiankę Wiekowo z okręgowego Pucharu Polski. Podopieczni Łukasza Drożdżala wygrali 2:1, ale brawa należą się gospodarzom, którzy postawili się wyżej notowanemu rywalowi.

W pierwszej połowie Gwardia objęła prowadzenie, po trafieniu Cezarego Bać. Wiekowianka odpowiedziała trafieniem Marcina Lipskiego. Do przerwy 1:1.

Po zmianie stron koszalinianie odzyskali prowadzenie, po trafieniu Bartosza Maciąga. Gospodarze kończyli spotkanie w „10” po czerwonej kartce dla Marcina Lipskiego.

Gwardii należą się gratulacje za awans, Wiekowianka natomiast pokazała się z dobrej strony. Dodajmy, że w IV rundzie pucharu awans bez gry wywalczył Bałtyk Koszalin

Wyniki IV rundy
Do gry dołączyli III-ligowcy: Bałtyk Koszalin, Gwardia Koszalin, Kotwica Kołobrzeg oraz IV-ligowcy: Darłovia Darłowo, Lech Czaplinek, Leśnik Manowo, Mechanik Bobolice, MKP Szczecinek, Olimp Gościno, Orzeł Wałcz, Rasel Dygowo, Sokół Karlino i Wieża Postomino.