III liga: Bałtyk gra z liderem

Trudne zadanie przed piłkarzami Bałtyku Koszalin. Zespół Mariusza Lenartowicza w Kleczewie zmierzą się z aktualnym liderem grupy spadkowej miejscowym Sokołem.

Wszystko wskazuje, że w tym sezonie trzecią ligę opuści minimum 9 drużyn i w każdym meczu trzeba szukać punktów, które mogą okazać się bardzo ważne. Bałtyk wierzy, że w Kleczewie, gdzie dotychczas zawsze przegrywał, los się do niego uśmiechnie.

Sokół zmagania w grupie spadkowej rozpoczął bardzo dobrze, w trzech spotkaniach wywalczył komplet punktów. Rywal Bałtyku pokonał 3:1 Gónika Konin, 2:1 kołobrzeską Kotwicę oraz 3:1 Mieszka Gniezno.

Koszalin decydującą fazę o utrzymanie rozpoczął od wysokich wygranych 3:0 z Chemikiem Police oraz 4:1 z Górnikiem Konin. Ostatnie ligowe spotkanie Bałtyk przegrał 0:1 z Kotwicą Kołobrzeg.

Bałtyk w 24 rozegranych spotkaniach wywalczył obecnie trzydzieści pięć punktów i zajmuje trzynastą lokatę. Wydaje się, że miejsce zajmowanie obecnie przez koszalinian pozwoli utrzymać się w stawce trzecioligowców. Najczarniejszy scenariusz mówi jednak, że miejsce, które da utrzymanie to dwunasta lokata, którą obecnie zajmuje z trzydziestoma sześcioma punktami Nielba Wągrowiec. Lider grupy spadkowej Sokół Kleczew ma obecnie na swoim koncie trzydzieści dziewięć punktów.

Dodajmy, że pierwszy mecz Sokoła z Bałtykiem rozegrany w Koszalinie zakończył się wygraną gospodarzy 5:2.

Spotkanie zaplanowano na 1 maja. Początek o godzinie 15:00 w Kleczewie.