Raków Częstochowa po raz pierwszy w historii zdobywa Puchar Polski

W niedzielne popołudnie (2 maja) w święto flagi o godzinie 16:00 w Arena Lublin został rozegrany finał Pucharu Polski w piłkę nożną mężczyzn. Puchar trafił do Rakowa Częstochowa, który w finale pokonał 2:1 pierwszoligową Arkę Gdynia. Dla zespołu z Częstochowy jest to pierwszy triumf w historii.

Arka Gdynia ostatnio triumfowała cztery lata temu, wtedy okazali się lepsi od Lecha Poznań i wygrali 2:1.

Mecz rozpoczął się lepiej dla Arki i już w 4 minucie mogli już objąć prowadzenie po strzale Mateusza Żebrowskiego, jednak bardzo dobrze w obronie zachowali się obrońcy Rakowa.

W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy ani jednej bramki, choć oba zespoły chciały trafić do siatki i cieszyć się z bramki.

Pierwsza bramka wpadła w 57 minucie, gdy dośrodkowywał Mateusz Żebrowski, piłka nie trafiła na głowę Macieja Rosołka, lecz w bramkę i to dało prowadzenie zespołowi z Gdyni.

Dobrą grę na boisku pokazywał dziś Ivi Lopez, który w 81 minucie pięknie podał do Franka Tudora. Następnie piłka trafiła do Jakuba Araka, a ten odegrał do Lopeza, który strzałem z dystansu pokonał młodego bramkarza Arki. Na osiem minut przed końcem było już 1:1.

Zespół z Arki próbował odzyskać prowadzenie, niestety przytrafił im się błąd, a dokładniej Kasperkiewiczowi, który wykorzystał niezawodny dziś Lopez. Napastnik Arki przejął piłkę i odegrał do Daniela Szęlągowskiego, a wychowanek Korony Kielce podał do niepilnowanego Daniela Tijanicia, który dał prowadzenie podopiecznym Marka Papszuna 2:1 i ten wynik już się nie zmienił i to Raków Częstochowa po raz pierwszy historii swojego klubu zdobył Puchar Polski, o którym bardzo marzyli. Pomyśleć jeszcze ,że 5 lat temu zespół z Częstochowy grywał na boiskach II ligi.

Piłkarze Rakowa po zdobyciu Pucharu Polski są pewni udziału w Europejskich Pucharach. Ponadto tuż przed sezonem 2021/22 zmierzą się z warszawską Legią w Superpucharze Polski.

Raków Częstochowa – Arka Gdynia 2:1 (0:0)

0:1 57’Żebrowski