Żaki U-13 kończą sezon

Ostatni weekend był bardzo pracowity dla młodych adeptów koszykówki reprezentujących koszalińskiego Żaka w rozgrywkach U-13.

Koszalinianie podejmowali trzech rywali z Wielkopolski: Artbud Basket Junior Poznań, Koronę Zakrzewo oraz Pyrę Poznań. Dla przypomnienia w meczach wyjazdowych żaki odniosły jedną wygraną (nad Artbudem), która dawała nadzieje na awans do dalszych gier.

Aby jednak tak się stało musieli wygrać minimum dwa spotkania na własnym parkiecie. Weekend zaczął się obiecująco bo od kolejnej wygranej nad Artbud Basket Junior Poznań. Koszalinianie zaczęli mocno od prowadzenia 16:4. Przez cały mecz goście gonili wynik i w połowie drugiej kwarty zbliżyli się na 4 punkty (59:55). Było to jednak wszystko na co było stać przyjezdnych i kolejny „odjazd” na 10 punktów podciął im skrzydła i chęci do walki. Ostatecznie mecz skończył się wynikiem 71:63.

Żaka reprezentowali: Gracjan Marcinowicz, Franciszek Zawiślak 2, Maciej Kowalewski, Krzysztof Kaszewski 4, Maksymilian Cybula 11, Marcel Imiołek 2, Nikodem Malinowski 8, Norbert Witkowski 8, Vincent Berliński 24, Filip Krajewski 3, Kajetan Ostapko 7, Oliwier Wittbrodt 2.

Wśród gości wyróżnić należy najmłodszego uczestnika meczu, syna Marcina Fliegera Mateusza. Mimo swojego wieku malutki Mateusz rzucił 15 punktów w tym raz za 3 punkty!!!

Z rozbudzonymi apetytami na awans do ćwierćfinału Żaki w sobotę podejmowali Koronę Zakrzewo. Przegrana na wyjeździe tylko 8 punktami pozwalała mieć nadzieje, że u siebie chłopcy poprawią błędy z pierwszego spotkania. Wynik meczu niemal cały czas oscylował wokół remisu. Dopiero w 7 minucie 4 kwarty goście odskoczyli na 8 punktów i mimo szaleńczej pogoni koszalinianom nie udało się wygrać meczu. W końcówce czuć było zmęczenie z dnia poprzedniego (był to pierwszy mecz rywali a drugi Żaka w tej odsłonie rozgrywek strefowych). Mecz zakończył się wynikiem 82:89, ale kibice oglądający transmisje z pewnością zobaczyli mecz walki i ogromne poświęcenie chłopców z obu drużyn.

Koszalin reprezentowali: Franciszek Zawiślak 1, Wiktor Harasym, Krzysztof Kaszewski, Czapek Miłosz, Maksymilian Cybula 8, Marcel Imiołek 4, Nikodem Malinowski 21, Norbert Witkowski 13, Vincent Berliński 26, Filip Krajewski 3, Kajetan Ostapko 2, Oliwier Wittbrodt 4.

Wśród gości wyróżnili się: Stanisław Skrzypczak 30, Franciszek Jędrzejczyk 20

Ostatnim meczem strefy był pojedynek z Pyrą Poznań. O ile na wyjeździe żaki oddały mecz bez walki tak na swoim terenie trzymali się mocno aż do połowy 3 kwarty w której goście umocnili się na prowadzeniu, które w tym momencie wynosiło już 20 punktów (77:57). Chłopcy z Koszalina wyraźnie już zmęczeni opadli z sił co wykorzystała drużyna przyjezdna wyprowadzając kilka kontr ostatecznie zwyciężając 113:77.

Żak Koszalin grał w składzie: Franciszek Zawiślak, Szymon Kostrzewski, Adam Matuszyn, Michał Rabka 4, Maksymilian Cybula, Marcel Imiołek 2, Maciej Kowalewski, Norbert Witkowski 14, Vincent Berliński 44, Filip Krajewski 3, Oliwier Wittbrodt 6, Wiktor Harasym 4.

W poznańskiej drużynie wyróżnić należy Jakuba Roszka 36 oraz Aleksa Pampucha 30.