I liga : Gwardziści wygrywają w Kwidzynie

W niedzielne popołudnie (9 maja) podopieczni trenera Piotra Stasiuka mierzyli się z outsiderami ligi SMS ZPRP Kwidzyn.

Początek spotkania był dość trudny i to zespół z Kwidzyna kontrolował pierwszą połowę. Ostatecznie do przerwy było 17:14 dla gospodarzy.

W drugiej połowie gracze z Koszalina się otrząsnęli. Wykorzystali błędy rywali w obronie, jak i w ataku.

Kwidzyn był bliski sprawienia sensacji. Jednak w ostatecznym rozrachunku to zespół z Koszalina sięgnął po trzy punkty.

Najskuteczniejszym graczem w ekipie Kwidzyna był Szymon Matela z 11 bramkami. W koszalińskim zespole najskuteczniejszy był Maksim Kruchkou, który zdobył dla Gwardii 10 bramek.

Ostatecznie to Gwardia Koszalin wygrywa z SMS ZPRP Kwidzynem 33:31 i wciąż zajmuję piąte miejsce w lidze z dorobkiem 32 punktów.

Bramki dla Gwardii: Kruchkou 10, Kiciński 8, Dzerżawski 5, Szczęśniak 4, Derdzikowski 3, Jakutowicz 2, Słodkowski 1