I liga: Gwardia mierzy się z outsiderem

W niedzielę 9 maja w Kwidzynie miejscowy SMS ZPRP podejmować będzie zespół prowadzony przez Piotra Stasiuka. Gospodarze to obecnie najsłabszy zespół pierwszej ligi, Gwardia należy do czołówki rozgrywek.

W ostatniej kolejce koszalinianie we własnej hali pokonali KPR Elbląg 37:30.

SMS ZPRP Kwidzyn do meczu z Trójkolorowymi przystąpi po dotkliwej porażce z trzeci zespołem ligi — SPR GKS Autoinwest Żukowo 28:48.

Oba zespoły są w całkiem innej sytuacji. SMS ZPRP z trzema punktami na koncie zajmuje ostatnią lokatę w tabeli. Należy zaznaczyć, że SMS ma do rozegrania cztery zaległe spotkania.

W zdecydowanie lepszej sytuacji jest Gwardia, która plasuje się na piątej pozycji z 30 punktami na koncie. Koszalinianie mają w trwającym sezonie szansę nawiązać walkę o czwartą pozycję. Do zakończenia sezonu pozostały dwie kolejki, ale Gwardia ma do rozegrania o jedno spotkanie więcej, niż czwarta Nielba Wągrowiec, do której Gwardia traci pięć punktów.

Najskuteczniejszym zawodnikiem koszalinian jest Maksim Kruchkou, który w 17 rozegranych spotkaniach zdobył 109 bramek i jest wiceliderem najskuteczniejszych zawodników pierwszej ligi. W zespole z Kwidzyna najwięcej bramek rzucają Wiktor Biskup 46 trafień i Szymon Matela 45 bramek — obaj rozegrali po 14 spotkań.

Spotkanie zaplanowano na niedzielę 9 maja. Początek o godzinie 13:00 w Kwidzynie.