I liga: Gwardia rozczarowała

Szczypiorniści Gwardii Koszalin w zaległym spotkaniu z 18 kolejki przegrali z SMS-em ZPRP Gdańsk 25:28. Spotkanie miało odbyć się w Gdańsku, ale na prośbę koszalinian mecz rozegrano w Koszalinie, co powinno być atutem Gwardii, tak niestety nie było.

Od początku inicjatywę posiadali podopieczni Piotra Stasiuka. Wystarczyły trzy minuty, aby Gwardia prowadziła 3:0. W kolejnych fragmentach rywalizacji SMS zaczął dochodzić do głosu i w 14 minucie po rzucie Patryka iskry objęli prowadzenie 5:4.

Zespół z Gdańska następnie udowodnił, że prowadzenie nie było dziełem przypadku. Do końca pierwszej części gospodarze utrzymywali bezpieczną przewagę. Do przerwy SMS prowadził 13:11, co zapowiadało emocje po zmianie stron.

W drugą połowę Gwardia weszła z podobnym animuszem, co w pierwszą. Bardzo szybko Koszalin doprowadził do stanu 14:14. Niestety były to tylko krótki przebłysk Trójkolorowych. W 43 minucie Gdańsk posiadał już cztery trafienia przewagi. Do 56 minuty koszalinianie nie potrafili zmniejszyć strat, przy stanie 22:26 dla SMS-u przebudzili się jeszcze Gwardziści, ale było już niestety za późno. Podopieczni Piotra Stasiuka zdołali doprowadzić do stanu 25:27. Ostatnią bramkę w meczu rzucili gracze z Trójmiasta, co dało ostatecznie zwycięstwo „gospodarzom” 28:25.

Najskuteczniejszymi zawodnikami w zespole triumfatorów byli Krystian Konstańczuk i Tomasz Kosznik, którzy rzucili po 6 bramek. W Gwardii najskuteczniejszym graczem był Maksim Kruchkou z 9 trafieniami.