I liga: Gwardia kończy sezon

Szczypiorniści Gwardii Koszalin w sobotę 15 maja zakończą sezon 2020/2021 pierwszej ligi. Ostatnim rywalem w sezonie będzie GKS Autoinwest Żukowo.

Spotkanie zapowiada się niezwykle emocjonująco. Gospodarze mają jeszcze szansę na awansowanie na czwartą pozycję na koniec sezonu. Natomiast zespół z Żukowa nadal ma szansę na wygranie rozgrywek pierwszej ligi, grupa A.

W ostatnim ligowym spotkaniu GKS Autoinwest pokonał bez większych problemów SMS ZPRP Gdańsk 37:30. Koszalinianie swoje ostatnie spotkanie, również rozegrali z gdańskim SMS-em, ale doznali dość niespodziewanej porażki 25:28.

Przed swoim ostatnim meczem w sezonie Gwardia zajmuje piątą lokatę z 33 punktami. Podopieczni Piotra Stasiuka mają dwa punkty straty do czwartej Nielby Wągrowiec, która w kończącym się sezonie zagra jeszcze dwa spotkanie. Gwardia może być jednocześnie pewna, że sezon zakończy w najlepszej ligowej piątce zespołów.

Zespół z Żukowa wywalczył dotychczas 39 punktów i obecnie traci pięć punktów do liderującej Warmii Energa Olsztyn. Dobrą informacją dla fanów GKS-u jest fakt, że ich ulubieńcy do rozegrania mają dwa spotkania (red. Oprócz meczu z Gwardią, GKS zmierzy się jeszcze z siódmym w lidze Sokółem Porcelana Lubiana Kościerzyna), a Warmia tylko jedno, ale za to dziewiątym w lidze USAR-em Kwidzyn.

Walka na finiszu pierwszej ligi piłki ręcznej zapowiada się niezwykle emocjonująco.

Ostatni mecz w sezonie Gwardii Koszalin rozpocznie się w sobotę 15 maja w koszalińskiej hali Gwardia.