II liga: Mecz o awans

Już dzisiaj podopieczni duetu trenerskiego Piotr Ignatowicz i Jacek Imiołek mogą świętować historyczny awans Żaka Koszalin do rozgrywek pierwszej ligi. Koszalinianie do awansu potrzebują już tylko jednej wygranej z AZS AGH Kraków.

Żak kontynuuje fantastyczną serię zwycięstw 32! Wygranych z rzędu. Półfinałowy rywal koszalinian, również w trwającym sezonie spisuje się bardzo dobrze. Od zwycięstwa do zwycięstwa w rundzie zasadniczej i pierwszej części play-off kroczył AZS AGH. Krakowianie pierwsze spotkanie w sezonie przegrali w ćwierćfinale w Bielsku Podlaskim, teraz stracili atut własnego boiska w rywalizacji z MKKS Żak.

Pierwszy mecz w Krakowie dość szybko ułożył się po myśli Żaków, którzy tylko na początku mieli problemy, gdy przegrywali 6:11. Kluczem do zwycięstwa koszalinian okazał się duet Harris – Zarzeczny, którzy zdominowali strefę podkoszową. W całym spotkaniu obaj zebrali 28 piłek, czyli tyle samo co wszyscy zawodnicy rywali. W drugiej kwarcie AZS AGH prowadził jeszcze trzema punktami, ale niedługo później seria dziewięciu punktów z rzędu, dała Żakowi prowadzenie 40:24. Przewaga okazała się bardzo ważna i już do końca spotkania Koszalin nie oddał prowadzenia. Spotkanie zakończyło się wynikiem 84:76.

Żak ani przez moment w trakcie meczu nie może myśleć, że jest już w pierwszej lidze. Goście, w trwającym sezonie pokazali, że również potrafią kontynuować długą serię zwycięstw. Miejmy nadzieję, że rewelacyjna seria 32 wygranych z rzędu zostanie wydłużona i będziemy mieli okazję do świętowania awansu do wyższej ligi.

Dodajmy, że po ograniu Krakowa, Żaka będzie czekać jeszcze walka o wygranie rozgrywek drugiej ligi.

Spotkanie Żaka Koszalin z AZS AGH Kraków rozpocznie się 15 maja o godzinie 13:00 w Koszalinie.