I liga: Gwardia zwycięstwem zakończyła sezon

Gwardia Koszalin w pięknym stylu zakończyła sezon pierwszoligowej piłki ręcznej. Zespół prowadzony przez Piotra Stasiuka w ostatnim meczu sezonu we własnej hali bez większych problemów pokonał trzeci zespół rozgrywek GKS Autoinwest Żukowo 34:22.

Kluczem do zwycięstwa okazały się zabójcze kontrataki. Goscie postawili się jedynie w pierwszych dziesięciu minutach, gdy jeszcze prowadzili 5:3.

Następnie Gwardia rzuciła, aż 8 bramek z rzędu, co wyprowadziło gospodarzy na prowadzenie 11:6. W końcówce pierwszej połowy koszalinianie utrzymywali wypracowaną przewagę. Na przerwę oba zespoły schodziły, przy wyniku 16:10.

Po zmianie stron goście jeszcze uwierzyli, że zdołają odwrócić losy rywalizacji. GKS Autoinwest po rzuceniu czterech bramek z rzędu zdołał doprowadzić do stanu 17:14 dla Trójkolorowych. Jednak niedługo później gospodarze sprowadzili rywala na ziemię, gdy rzucili sześć bramek z rzędu, przewaga wynosiła już 9 trafień – 24:15.

Do końca spotkania koszalinianie nie pozwolili już gościom złapać kontaktu i sięgnęli po okazałe zwycięstwo 34:22.

Było to ostatnie spotkanie w sezonie dla Gwardii. Zespół prowadzony przez Piotra Stasiuka w 20 spotkaniach odniósł 12 zwycięstw (w tym jedno po rzutach karnych) oraz doznał 8 porażek (w tym jednak po rzutach karnych).

Najskuteczniejszymi zawodnikami koszalinian w całym sezonie byli:
Maksim Kruchkou 138 bramek w 20 meczach
Patryk Kiciński 81 bramek w 18 meczach
Dawid Szcześniak 78 bramek w 20 meczach
Mykola Maliarevych 70 bramek w 12 meczach.

Szczypiorniści Gwardii Koszalin w 20 spotkaniach rzucili 594 bramek, bramkarze koszalińscy piłkę z siatki wyciągali 537 razy.

Rozgrywki Gwardia zakończyła na piątej pozycji z 36 punktami na koncie. Sezon 2020/2021 szczypiorniści z Koszalina z pewnością zaliczą do udanych.