III liga: Bałtyk kończy serię wyjazdów

Kolejne wyjazdowe spotkanie przed piłkarzami trzecioligowego Bałtyku Koszalin. W czwartym meczu z rzędu na obcym terenie koszalinianie zmierzą się z Jarotą Jarocin.

Gospodarze sobotniej rywalizacji do spotkania przystępują po serii trzech spotkań wyjazdowych. Jarota w trzech ostatnich spotkaniach rozbiła 6:1 Górnik Konin, uległa 1:3 kołobrzeskiej Kotwicy oraz zremisowała 1:1 z Sokołem Kleczew. W ligowej tabeli zespół z Jarocina zajmuje odległe siedemnaste miejsce z 34 punktami na koncie i obecnie znajduje się w strefie spadkowej.

Koszalinianie do spotkania przystępują po serii czterech spotkań bez zwycięstwa. W ostatnich tygodniach Bałtyk przegrał 0:1 z Kotwicą Kołobrzeg, 0:4 z Sokołem Kleczew oraz zremisował 2:2 z Mieszkiem Gniezno i bezbramkowo z Unią Jajnikowie. Zespół prowadzony przez Mariusza Lenartowicza w tabeli zajmuje trzynastą lokatę z 37 punktami na koncie. Koszaliński klub, aby bez oglądania się na innych utrzymał się w lidze, musi awansować na dwunastą pozycję, do której obecnie traci dwa punkty. Dodajmy, że dwunaste miejsce obecnie należy do Floty Świnoujście.

W pierwszym meczu obu zespołów w trwającym sezonie lepsi byli zawodnicy z Koszalina, którzy na własnym boisku wygrali 1:0.

Spotkanie zaplanowano na sobotę 22 maja. Początek o godzinie 17:00 w Jarocinie.