Nowy prezes ZZPN Maciej Mateńko!

Działacze Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej zadecydowali, że na kolejną kadencję prezesem ZZPN będzie Maciej Mateńko.

Stosunkiem głosów 166 do 118 głosowanie wygrał Maciej Mateńko. I to on został prezesem Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. Drugim kandydatem był Jan Bednarek, który był prezesem od 17 lat

Tak zaprezentował się nowy prezes ZZPN!

Szanowni Państwo,

Piłka nożna to moje życie i wielka pasja. Po wielu rozmowach z Wami, czyli ludźmi związanymi z zachodniopomorską piłką, postanowiłem kandydować na stanowisko Prezesa Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Wielokrotnie podczas rozmów słyszałem od Was, że na czele związku powinna stanąć osoba, która zjednoczy środowisko, wniesie świeżość i będzie motorem napędowym dla całej naszej społeczności. Kolejne Wasze propozycje i pytania, czy nie podjąłbym się misji poprawienia jakości funkcjonowania zachodniopomorskiej piłki, skłoniły mnie do podjęcia tej decyzji i jednocześnie przeprowadzenia analizy, co jestem w stanie zrobić, aby ułatwić wszystkim funkcjonowanie i podnieść rangę naszego ZZPN w całym kraju. Odpowiadając sobie na pytanie: „Co możemy razem zrobić i poprawić?”, stworzyłem zbiór przemyśleń, opatrzony tytułem „Alfabet Prezesa”, w którym od A do Z przedstawiam moje propozycje, atuty i cele do realizacji.

Znacie mnie Państwo z moich dotychczasowych działań. Od wielu lat jestem związany z zachodniopomorską piłką jako zawodnik, trener czy edukator. Swoją pracę zawsze staram się wykonywać profesjonalnie. Potrafię zarządzać ludźmi i jednoczyć różne charaktery, tak aby osiągać najwyższe cele. Prowadzone przeze mnie zespoły oraz wychowankowie są tego najlepszym przykładem.

Ze względu na moje zaangażowanie w rozwój systemu szkoleń w mniejszych Klubach, napisałem program „TOP COACH”. Chcąc pomóc młodym trenerom, stworzyłem zbiór zasad pod nazwą „Alfabet Trenera”. Walczyłem też o szacunek dla sędziów i kulturę na stadionach – to właśnie ja byłem pomysłodawcą nakręcenia filmu „Szacunek dla Arbitra”    i wprowadzenia projektu „Ławka kar” w rozgrywkach młodzieżowych oraz w niższych klasach rozgrywkowych. 

Wymieniłem tylko kilka moich dotychczasowych inicjatyw i zapewniam, że będzie ich więcej, ponieważ mam jeszcze wiele pomysłów.

Chciałbym móc je realizować wspólnie z Wami. Zapewniam, że zrobię wszystko, aby pracowało się nam łatwiej i przyjemniej. Zobowiązuje się również, iż dołożę wszelkich starań, aby piłka nożna w naszym województwie rozwijała się we właściwym kierunku.

Wierzę, że Kluby i wyznaczeni przez Was delegaci podzielą mój optymizm. Już teraz dziękuję Wam za zaufanie, które jeszcze bardziej determinuje mnie do działania dla naszej wspólnej pasji, jaką jestZACHODNIOPOMORSKA PIŁKA !!!

Już dzisiaj zapraszam Was serdecznie do udziału w WYBORACH oraz zachęcam do kontaktu. Jeśli macie swoje propozycje i pomysły na rozwój piłki nożnej w regionie, dzwońcie i piszcie. Z chęcią Was wysłucham, odpowiem na wszystkie pytania lub odwiedzę Was w Klubie.

Maciej Mateńko

Więcej o nowym prezesie