Rozwijaj pasję dziecka w „Koszalińskiej Fiorentinie”

Miejski Klub Sportowy Rozwój Koszalin to najmłodsza szkółka piłkarska w naszym mieście. W treningach, które odbywają się na koszalińskich orlikach, bierze udział ponad 100 młodych adeptów piłki nożnej.

Klub działalność rozpoczął w kwietniu 2017 roku jako Szkółka piłkarska Junior. Od marca bieżącego roku szkółka przekształciła się w Miejski Klub Sportowy Rozwój Koszalin. Trenerzy obecnie trenują wszystkie chętne dzieci, zarówno dziewczynki i chłopcy w wieku 3-12 lat. – Każde dziecko nie zależnie od umiejętności sportowych znajdzie u Nas miejsce i możliwość rozwoju. – mówi w rozmowie z nami Mateusz Wiśniewski.

Dlaczego warto trenować w MKS Rozwój Koszalin?
Mateusz Wiśniewski: Dla najmłodszych adeptów naszego Klubu mamy przygotowany autorski program treningowy, który opiera się na pobudzeniu wyobraźni, co ułatwi zrozumieć małym sportowcom, czym jest właściwie sport. A sport w tym wieku to Przede wszystkim dobra zabawa z rówieśnikami i sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Jeżeli uda się zainteresować dziecko dana dyscyplina sportu, w najmłodszym wieku w naszym
przypadku — piłka nożna , to jest spora szansa, że ten sport stanie się ich pasja, A może w
przyszłości sposobem na życie, który niesie ze sobą wiele korzyści, A mówimy tu o
zdrowiu, gdzie w dzisiejszych czasach jest to podstawa.

Młodzi piłkarze trenują pod okiem szkoleniowców, którzy oprócz licencji UEFA mają wykształcenie pedagogiczne, które wykorzystują w pracy na treningach z dziećmi.

Obecnie w Rozwój Koszalin działają następujące grupy:
Najmłodsze dwie grupy kategorii Krasnal (3-5 lat)
skrzat (6-7 lat)
Żak (8-9 lat)
Orlik (10-11 lat)
Młodzik (12 lat)

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu dla grup:
Krasnal, Skrzat i Żak z tym że dla Skrzatów i Żaków jednostka treningowa jest dłuższa
czasowo. Kategoria Orlik i młodzik ma zajęcia trzy razy w tygodniu.

Klub jest członkiem Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej i Polskiego Związku Piłki Nożnej. Adepci klubu uczestniczą we współzawodnictwie sportowym dzieci. Grupy Kategorii Skrzat, Żak i Orlik rywalizują w systemie Pierwsza Piłka, grając z rówieśnikami z innych Klubów sportowych w regionie.

W lipcu trenerzy ze swoimi podopiecznymi wyjeżdżają na dwa obozy sportowe. Od 11 do 17 lipca zawodnicy będą przebywać na obozie w Łebie. Od 25-31 lipca druga grupa uda się na obóz do Darłowa. Podczas obozów zawodnicy będą mieli okazję zagrać kilka gier kontrolnych z drużynami z innych regionów Polski. – Już nie możemy doczekać się wyjazdu. W sierpniu wracamy do treningów w Koszalinie, przygotowując się do nowego sezonu. – Dodaje Wiśniewski.

Jeżeli wasze dziecko chciałoby dołączyć do Rozwój Koszalin, nic prostszego. Wystarczy skontaktować się przez klubowy profil na Facebook’u
www.facebook.com/szkolkajunior/

Tekst: Artur Rutkowski

Zdjęcia: Aleks Fotografia i Artur Rutkowski