III liga: Gwardia triumfuje

Bardzo ważne zwycięstwo na trzecioligowych boiskach odnieśli piłkarze Gwardii Koszalin. Zespół prowadzony przez Łukasza Drożdżala, po emocjonującym spotkaniu pokonali na własnym boisku 3:1 Gryf Wejherowo. Koszalinianie przez cały mecz byli wspierani przez swoich kibiców, którzy po wielu miesiącach powrócili na trybuny.

Gospodarze szybko objęli prowadzenie. W 10 minucie Adam Gross zdobył bramkę na 1:0. Zespół z Wejherowa odpowiedział trafieniem w 15 minucie, a na listę strzelców wpisał się Damian Lisiecki. Na kolejne bramki czekaliśmy do 79 minucie. Maksymilian Boczek odzyskał prowadzenie swojej drużynie chwilę po pojawieniu się na murawie.

Gryf przez większość spotkania toczył z Gwardią wyrównany bój. Oba zespoły stworzyły wiele dogodnych sytuacji. Piłkarzom w grze nie przeszkadzał nawet mocno padający deszcz. Na polach karnych pojawiły się spore ilości błota. Gwardia ostatni cios zadała w 90 minucie, a dokładnie Robert Wika, który nieszczęśliwie dla niego pokonał własnego bramkarza.

Gwardia wygrała 3:1 i zbliżyła się do grona zespołów walczących o pozostanie na trzecioligowych boiskach. Kolejny mecz koszalinianie zagrają 29 maja o 12:00 w Policach z miejscowym Chemikiem.