III liga: Uciec spod topora

Z każdym upływającym tygodniem sytuacja Bałtyku Koszalin robi się mniej ciekawa. Zespół prowadzony przez Mariusza Lenartowicza od pięciu spotkań ma problem z wygrywaniem, jeżeli czarna seria szybko nie zostanie przerwana, to koszalinianie pożegnają się z trzecioligowymi rozgrywkami na koniec sezonu.

W ostatnim czasie Bałtyk przegrał 0:1 z Kotwicą Kołobrzeg, 0:4 z Sokołem Kleczew, zremisował 2:2 z Mieszkiem Gniezno, bezbramkowo z Unią Janikowo oraz uległ 0:1 Jarocie Jarocin. Koszalinianie z 37 punktami na koncie zajmują obecnie czternastą lokatę. Zespół Mariusza Lenartowicza musi przerwać serię, aby liczyć się w walce o utrzymanie.

Zespół z Wągrowca, również w ostatnim czasie nie zachwyca, Nielba przegrała 1:2 z Kotwicą Kołobrzeg i zremisowała 1:1 z Sokołem Kleczew. Nielba na swoim koncie, ma tyle samo punktów, co koszalińska drużyna, ale przez gorszy bilans bramkowy jest tuż za ich plecami.

Spotkanie można określić mianem tego o sześć punktów. Zwycięzca ucieknie swojemu sąsiadowi na trzy punkty.

Początek meczu w sobotę 29 maja o godzinie 11:00 na stadionie przy ul. Andersa w Koszalinie.