III liga: Gwardia ucieka ze strefy spadkowej!

Kolejne trzy punkty do swojego konta przypisali piłkarze Gwardii Koszalin. Zespół Łukasza Drożdżala na wyjeździe pokonał Chemika Police 2:0 i wydostał się ze strefy spadkowej.

Koszalinianie objęli prowadzenie w 31 minucie, gdy po zagraniu ręką w polu karnym sędzie wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę zamienił Daniel Chyła. Do przerwy więcej bramek już nie padło.

Po zmianie stron bardzo szybko padła druga bramka dla Trójkolorowych. Dośrodkowanie z lewej strony na bramkę zamienił Gabriel Szybenda i od 49 minuty Gwardia prowadziła 2:0. Wiecej bramek w spotkaniu już nie padło i trzy punkty trafiły na konto koszalińskiej drużyny.

Gwardia odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu i przesunęła się na dwunaste miejsce w tabeli. Obecna lokata koszalinian jest pierwszym bezpiecznym miejscem w grupie spadkowej. Z każdym upływającym tygodniem wydaje się realny scenariusz, że z drugiej ligi spadną trzy zespoły, które trafią do grupy drugiej trzeciej ligi. Na miejscach spadkowych są obecnie Bytovia Bytów, Lech II Poznań i Błękitni Stargard – wszystkie wspomniane zespoły, gdy spadną trafią do „koszalińskiej” grupy trzeciej ligi.

W najbliższą środę 2 czerwca Gwardia Koszalin o 17:00 na własnym boisku zmierzy się z Górnikiem Konin.