III liga: Bałtyk blisko degradacji

Walczący o utrzymanie w trzeciej lidze Bałtyk Koszalin skomplikował sobie sytuację na dwie kolejki przed końcem sezonu. Podopieczni Mariusza Lenartowicza przegrali przed własną publicznością 2:4 z Flotą Świnoujście.

Goście na pierwszego gola czekali do 21 minuty. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Mariusz Bedliński. W końcówce pierwszej połowy w 40 minucie Krystian Peda podwyższył na 0:2. Jeszcze w pierwszej połowie Kacper Szaflarski zdołał zdobyć kontaktowego gola.

Po zmianie stron w pierwszym kwadransie Sebastian Ginter zdobył bramkę dającą wyrównanie. Niestety dla Bałtyku już w 62 minucie Paweł Iskra odzyskał prowadzenie dla swojego zespołu. Bałtyk starał się, próbował, ale bramkę zdobyli goście, ponownie do siatki piłkę skierował Paweł Iskra.

Koszalinianie mieli jeszcze dziesięć minut nadziei. Wynik nie uległ już zmianie i Flota wygrała w Koszalinie 4:2.

Zanim rozpoczął się mecz Bałtyku z Flotą, spełnił się czarny scenariusz w rozgrywkach II ligowych. Wszystkie drużyny opuszczające tę klasę rozgrywkową trafiają go grupy 2 III ligi. Spadkowiczami są: Bytovia Bytów, Olimpia Grudziądz i Błękitni Stargard. Powoduje to, że z naszej ligi w tym sezonie spada aż 10 drużyn.

W sobotę 19 czerwca Derby Koszalina będą na pewno ostatnim ligowym starciem Bałtyku z Gwardią w trwającym roku. Jedna z drużyn z Koszalina z pewnością opuści po sezonie stawkę trzecioligowców. W najgorszym wypadku z ligi spadną oba zespoły z Koszalina.

Derby Koszalina odbędą się 19 czerwca o godzinie 15:00 na stadionie, przy ul. Andersa w Koszalinie. Wstęp: bilet normalny – 10 zł, bilet ulgowy – 5 zł

Zabrania się kopiowania treści i zdjęć ze Sportowiec.info. Jesteś zainteresowany zdjęciem? Napisz: artur@sportowiec.info