III liga: Gwardia musi wygrać, aby mieć nadzieję

Piłkarze Gwardii Koszalin w sobotę 12 czerwca rozegrają kolejny trudny mecz w trzeciej lidze. Walczący o utrzymanie podopieczni Łukasza Drożdżala zmierzą się z walczącym o mało prestiżowy tytuł mistrza grupy spadkowej trzeciej ligi — Sokołem Kleczew.

W ostatnim swoim spotkaniu koszalinianie udowodni, że potrafią nawiązać walkę z najlepszymi w tej fazie rozgrywek. Na własnym boisku Gwardia do 90 minuty prowadziła z Kotwicą 1:0, niestety ostatecznie zremisowała i wywalczyła zaledwie punkty. Dodajmy, że zespół z Kołobrzegu, mimo remisu utrzymał pozycję lidera. Zanim doszło do Derbów Pomorza Środkowego, koszalinianie pokonali Chemika Police 2:0 i przegrali z Górnikiem Konin.

Zespół z Kleczewa w ostatnim czasie, również nie zachwyca, świadczą o tym wyniki. Sokół w ostatnich tygodniach pokonał 2:0 Pomorzanina Toruń, a także przegrał z Unią Swarzędz 1:2 i zremisował z Flotą Świnoujście.

Sytuacja w tabeli zdecydowanie lepiej wygląda u Sokoła, który z 51 punktami jest już pewny utrzymania. Gwardia zgromadziła dotychczas 40 punktów i musi zrobić wszystko, aby do końca sezonu liczyć się w walce o ligowy byt. Porażka niemal na pewno zadecyduje o pożegnaniu się z trzecią ligą.

Gwardia w pierwszy spotkaniu z Sokołem uległa 0:1. Czas zatem, aby Trójkolorowi zrewanżowali się za listopadową porażkę.

Mecz odbędzie się w sobotę 12 czerwca. Początek o godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Fałata 34 w Koszalinie.