III liga: Wiara umiera ostatnia

W najbliższy weekend odbędzie się przedostatnia kolejka sezonu 2020/21 piłkarskiej trzeciej ligi. W kończącym się rozgrywkach szeregi trzecioligowców opuści, aż dziesięć zespołów, a wśród nich prawdopodobnie drużyny z Koszalina.

Obecnie na ostatnim miejscu gwarantującym utrzymanie znajduje się Jarota Jarocin, obecnie posiada cztery punkty przewagi nad Bałtykiem i sześć nad Gwardią.
Bałtyk, aby się utrzymać — musi zdobyć komplet punktów w dwóch ostatnich kolejkach i liczyć na pozytywne wiadomości ze stadionów rywali. Zadanie wydaje się wykonalne, ale z pewnością sobotnie derby będą niezwykle dużym wyzwaniem, a rywal zza miedzy „tanio skóry nie sprzeda”.

W zdecydowanie trudniejszej sytuacji jest Gwardia, która musi wygrać dwa ostatnie mecze i liczyć na cud, ba na kilka cudów w innych spotkaniach.

Jeżeli wierzymy, że Hiszpania w sobotę przegra z biało-czerwoną Husarią w meczu mistrzostw Europy 2020 – to również powinniśmy wierzyć, że jeden z zespołów z naszego miasta zachowa status trzecioligowca. Niestety nie ma szans, aby w trzeciej lidze w sezonie 2021/22 występowały dwa zespoły z Koszalina.

Poniżej prezentujemy sytuację w tabeli, a także mecze, jakie zostały do rozegrania zainteresowanym drużynom:

Jarota Jarocin
Miejsce: 12 Punkty: 46
Unia Swarzędz (dom)
Flota Świnoujście (wyjazd)

Nielba Wągrowiec
Miejsce: 13 Punkty: 44
Pomorzanin Toruń (dom)
Unia Swarzędz (wyjazd)

Flota Świnoujście
Miejsce: 14 Punkty: 43
Unia Janikowo (wyjazd)
Jarota Jarocin (dom)

Bałtyk Koszalin
Miejsce: 15 Punkty: 42
Gwardia Koszalin (dom)
Gryf Wejherowo (dom)

Unia Swarzędz
Miejsce: 16 Punkty: 41
Jarota Jarocin (wyjazd)
Nielba Wągrowiec (dom)

Gwardia Koszalin
Miejsce: 17 Punkty: 40
Bałtyk Koszalin (wyjazd)
Unia Janikowo (wyjazd)