III liga: Derby dla Bałtyku, ale oba zespoły żegnają się z ligą

Spotkanie toczyło się jak w dość szybkim tempie. Jedynego gola w meczu zdobył Sebastian Ginter, a Adam Gross nie wykorzystał rzutu karnego. Bałtyk pokonał Gwardię 1:0, ale oba zespoły i tak spadły do czwartej ligi.

Pierwsi groźną sytuację stworzyli piłkarze Gwardii. Z dystansu uderzał Adam Gross, piłka leciał w górny róg, ale ostatecznie odbiła się od słupka i nie wpadła do siatki.

Gospodarze błyskawicznie odpowiedzieli. Po dośrodkowaniu piłka po strzale Kąkola uderzyła w poprzeczkę, a do odbitej futbolówki dopadł Sebastian Ginter i strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Bałtyk objął prowadzenie 1:0.

Podopieczni Mariusza Lenartowicza starali się pójść za ciosem, ale ich próby nie przyniosły oczekiwanego rezultatu.

Gwardia starała się odpowiedzieć, ale mimo prowadzenia gry nie stwarzała zagrożenia pod bramką Oskara Pogrorzelca. W 31 minucie rzut wolny niedaleko prawego narożnika pola karnego strzeżonego przez Adriana Hartleba nie zagroził bramce gości.

W 40 minucie Gwardia miała dwa rzuty rożne jeden po drugim. Zagrożenia pod bramką Pogorzelca jednak nie było.

Niedługo później o wielkim szczęściu mogli mówić zawodnicy prowadzeni przez Łukasza Drożdżala. Gwardia swoje szczęście zawdzięczała dyspozycji Hartleba. Bramkarz Gwardii obronił strzał z 16 metrów Petrykowskiego, który ładnym mierzonym strzałem przy słupku starał się umieścić piłkę w siatce.

Po zmianie stron Gwardia ruszyła do ataku. Piłkarze z Fałata 34 starali się doprowadzić do wyrównania. Trójkolorowi stworzyli kilka ciekawych sytuacji, ale żadna z nich nie sprawiła większych problemów defensywie Bałtyku.

W 73 minucie Gwardia jednak powinna wyrównać. Przed szansą stanął Adam Gross. Arbiter wskazał na jedenasty metr, ale napastnik gości przegrał pojedynek z Oskarem Pogorzelcem.

Do końca przyjezdni walczyli o zmianę rezultatu, ale ten nie chciał ulec zmianie. Ostatecznie Bałtyk Koszalin wygrał w derbach Koszalina 1:0.

Zwycięstwo cieszy, ale nie zmieniło ono nic w walce o ligowy byt koszalińskich drużyn. Swoje spotkanie wygrała Jarota Jarocin 2:1 z Unią Swarzędz, a to równa się z tym, że już teraz wiemy, że Gwardia i Bałtyk pożegnały się z trzecią ligą.

W ostatniej kolejce Gwardia Koszalin zmierzy się z Unią Janikowo na wyjeździe. Bałtyk natomiast u siebie zmierzy się z Gryfem Wejherowo.