III liga: Cień szansy istnieje

W ostatnim meczu ligowym sezonu 2020/21 koszaliński Bałtyk zmierzy się na własnym boisku z Gryfem Wejherowo. Stawką dla gospodarzy jest realne jeszcze realne utrzymanie w stawce trzecioligowców.

Pewne jest, że podopieczni Mariusza Lenartowicza w najlepszym wypadku zajmą 13 miejsce, więc powinni pożegnać się z ligą. Jednak w kuluarach mówi się, że spadająca z drugiej ligi Bytovia Bytów nie przystąpi do rozgrywek trzeciej ligi, a to będzie oznaczać, że z obecnej trzeciej ligi zamiast dziesięciu drużyn spadnie dziewięć. Jednocześnie oznacza to, że 13 lokata da utrzymanie na szczeblu trzeciej ligi.

Patrząc na samą tabelę Bałtyk, powinien pokonać Gryfa Wejherowo bez większych problemów. Jednak ostatnie tygodnie pokazały, że piłkarze z Wejherowa potrafią zdobywać punkty. Gryf w ostatnich pięciu spotkaniach wywalczył, aż 11 punktów, w tym czasie pokonał Mieszko Gniezno 4:0, zremisował bezbramkowo z Chemikiem Police, 1:1 z Górnikiem Konin, a także pokonał 3:0 Kotwicę Kołobrzeg i 1:0 Sokół Kleczew.

Koszalinianie ostatnie pięć spotkań rozegrali na własnym boisku, w których wywalczyli osiem punktów. Bałtyk we wspomnianych pojedynkach zremisował 2:2 z Nielbą Wągrowiec, pokonał 4:3 Pomorzanina Toruń, zremisował 2:2 z Unią Swarzędz, przegrał 2:4 z Flotą Świnoujście oraz wygrał derby Koszalina 1:0 z Gwardią.

W dotychczas rozegranych 33 spotkaniach Bałtyk wywalczył 45 punktów i zajmuje 13 lokatę. Gryf Wejherowo z 36 punktami zajmuje 19 pozycję.

Spotkanie zaplanowano na sobotę 26 czerwca. Początek o godzinie 16:00 na stadionie przy ul. Andersa w Koszalinie.