« All Wydarzenia

• To event minęło.

I liga: Gwardia Koszalin – Warmia Energa Olsztyn

23 listopada 2019 @ 17:00 - 19:00 CET

W sobotę 23 listopada Gwardię czeka niezwykle trudne spotkanie. Do Koszalina przyjeżdża zespół z czołówki pierwszej ligi – Warmia Energa Olsztyn. Podopieczni Piotra Stasiuka zamierzają przerwa serię porażek. My wierzymy, że im się uda.

Gwardia Koszalin kontynuuje serię pięciu porażek z rzędu. Czarną serię rozpoczęła porażka 36:37 z Nielbą Wągrowiec, następnie koszalinianie przegrali 36:38 z SMS-em ZPRP Gdańsk, 31:34 z GKS-em Żukowo, 31:34 z MKS-em Mazur Sierpc oraz 31:32 z Jurandem Ciechanów.

Przeciwnik koszalinian w pięciu ostatnich spotkaniach odniósł trzy zwycięstwa. Warmia pokonała 32:28 GKS Żukowo, w kolejnym meczu przegrała z Mazurem Sierpc 21:23, po czym wygrała Jurand Ciechanów 32:23, Sokołem Kościerzyna po rzutach karnych 4:2 (po 60 minutach remis 28:28) oraz w ostatniej kolejce przegrała 26:28 z SKPR USAR Kwidzyn.

Po ośmiu kolejkach I ligi Warmia Energa Olsztyn zajmuje trzecie miejsce z 14 punktami na koncie. Gwardia zajmuje dziesiątą lokatę z 6 punktami na koncie.

Najskuteczniejszym graczem Gwardii jest obecnie Jakub Radosz zdobywca 54 bramek. Natomiast w zespole Warmii najskuteczniejszy Marcin Malewski rzucił dotychczas 34 bramki.

Podopieczni Piotra Stasiuka w ataku spisują się bardzo dobrze, czego dowodem jest rzucenie minimum 30 bramek w każdym z przegranych spotkań. Jeżeli uda się koszalinianom poprawić grę w defensywie są wstanie pokonać każdego na pierwszoligowych parkietach.

Spotkanie zaplanowano na sobotę 23 listopada. Początek o godzinie 17:00 w koszalińskiej hali Gwardia przy ul. Fałata 34