Żak Koszalin- Basket Koszalin U13

Koszykarskie derby Koszalina koszykarzy U13 dla Żaków. Koszalińskie ekipy spotkały się w sobotę (21-11-20) o godzinie 9.00 na hali Gwardii.

Pierwsza kwarta pod dyktando Żaków wygrana przez nich 16:8. W drugiej części meczu Basket nieco się przebudził i zmniejszył przewagę, schodząc do szatni z 5 punktowym deficytem. Po zmianie stron mocniejsi okazali się chłopcy z Basketu, którzy na czwartą kwartę wychodzili z dwu punktowym prowadzeniem.

W ostatniej części następuje przebudzenie Żaków. Dzięki dobrej grze całej piątki udało się im szybko doprowadzić do remisu i przy gorącej atmosferze w końcówce opanować nerwy na linii rzutów wolnych i wyrwać zwycięstwo. Końcowy wynik 66:64 dla Żaka Koszalin

Żak Koszalin: Czapek Miłosz (4pkt.), Krajewski Filip (10), Imiołek Marcel (8), Janus Antoni (2), Malinowski Nikodem (6), Zawiślak Franciszek, Cybula Maksymilian (2), Berliński Vincent (19), Matuszyn Adam (9), Kaszewski Krzysztof (10), Ostapko Kajetan, Rabka Michał, Kowalewski Maciej, Kostrzewski Szymon

Basket Koszalin: Sobczak Janis (4pkt.), Pańczyk Filip, Piwoński Adrian (2), Kawka Kacper (10), Dec Nikodem (2), Jakobciak Krzysztof (2), Zienowicz Dominik, Waskan Michał (23), Lipigórski Filip (19), Zygmański Franciszek, Sadowski Mikołaj (6), Majewski Radosław