Upalny bieg Wenedów wygrywa Szymon Polak

IMG_4426W sobotę 27 maja w Koszalinie odbyła się już piętnasta edycja Biegu Wenedów. Łącznie na dwóch dystansach 1 mili i 10 km wystartowało 361 osób. Najszybsi byli na dystansie 1 mili triumfował Krzysztof Musiał z Koszalina, w biegu na 10km najszybszy był Szymon Polak, również z Koszalina. Biegi na obu dystansach zaliczane są do koszalińskiego rankingu biegaczy.

Krzysztof Musiał na pokonanie  dystansu 1,609 km potrzebował 4 minut i 31 sekund, drugie miejsce zajął Robert Kościelniak (Koszalin) z czasem 4’40”, podium uzupełnił Tomasz Żmuda (Kołobrzeg) z czasem 4’41”.

Najszybszą z kobiet była Alicja Dąbrowska z Sianowa, która trasę pokonała w 5 minut i 54 sekundy, Drugie miejsce przypadło Małgorzacie Duszyńskiej (Koszalin) z czasem gorszym o zaledwie 5 setnych sekundy! Trzecie miejsce wywalczyła Julia Pełechata (Kołobrzeg) z czasem 6’07”

Na dystansie 10 km zdecydowanie najszybszy był Szymon Polak, który trasę pokonał w 35 minut i 54 sekund, drugą lokatę wywalczył Thoralf Berg (Schwedt, Niemcy), który uzyskał czas 36’30”, najniższy stopień podium przypadł Pawłowi Bednarzowi, który trasę pokonał w czasie 36’47”.

Najszybszą kobietą na 10 km okazała się Agnieszka Konkel z Koszalina, któej czas wynosił 42 minuty i 37 sekund, druga na mecie Kamila Werner (Szczecinek) trasę pokonała w 43’21”. Najniższy stopień podium wywalczyła Ewelina Szabla (Koszalin) z czasem 44’22”.

Kolejna okazja do ścigania już we wtorek 30 maja, kiedy odbędzie się druga runda Letniej Mili Biegowej na stadionie Bałtyku. Start o godzinie 19:00. Warto wspomnieć, że 4 czerwca w Świdwinie odbędzie się IV edycja Dychy nad Regą.