4 Gala Biegaczy RUNking – to już historia

11 grudnia 2021 – Sianów stał się stolicą regionalnych biegów. To tam odbyła się organizowana przez nas CZWARTA Gala Biegaczy Runking 2021.

Po raz pierwszy biegacze zagościli do sianowskiego kinie „Zorza”, gdzie odbyło się „pierwsze z dań”. Wydarzenie rozpoczęło się od pożegnania legendarnego biegacza – Włodzimierz Głowacki, który w wieku 84 lat odszedł od nas. Pamięć po Włodku jesteśmy pewni, że nigdy nie przeminie, a my oddaliśmy mu hołd minutą ciszy.

Następnie na scenie zaprezentowała się Szkoła Tańca Pasja, a dokładniej: para tańca towarzyskiego Jakub Cadler i Nikola Grab, która zaprezentowała się w show tanecznym tango – Roxanne.

Kolejnym punktem dnia było nagradzanie najlepszych zawodników i zawodniczej IV sezonu RUNkingu. Wręczanie nagród rozpoczęliśmy od biegaczy i biegaczek od miejsca 10 do 6:

Miejsce dziesiąte zajęła Karolina Grunwald, która okazała się najszybsza w trzecim tegorocznym biegu Orlej Pięści.
Miejsce dziesiącte zajął Adrian Kępka, który stawał na podium, w Koszalińskim Biegu Górskim na dystansie 15 km, Półmaratonie Pętli Tatrzańskiej oraz Letniej Mili biegowej

Miejsce dziewiąte zajęła Karolina Gołek, która zajęła m.in. trzecie miejsce w Półmaratonie Bursztynowym
Miejsce dziewiąte zajął Kamil Hołub, który był trzeci w letniej mili biegowej

Miejsce ósme zajęła Aleksandra Hiszczyńska, która była drugą zawodniczką Biegu Górskiego na dystansie 5 km, a także była druga w Kursie na Chełmską
Miejsce ósme zajął Piotr Gawron, który trzykrotnie stawał na podium, a miało to miejsce podczas Półmaratonu Bursztynowego na dystansie 10,5 km Letniej Mili Biegowej oraz Orlej Pięści,

Miejsce siódme zajęła Małgorzata Krzewińska, która zajęła m.in. drugie miejsce w trzeciej tegorocznej Orlej pięści.
Miejsce siódme zajął Jan Zwoliński, który był czwartym  zawodnikiem biegu Górskiego na dystansie 15 km.

Miejsce szóste zajęła Alicja Dąbrowska, która dwukrotnie zajęła  trzecie miejsce w tegorocznych Letnich Milach Biegowych, a także była trzecia w Extremalnym biegu Godzinnym.
Miejsce szóste zajął Łukasz Hubert, który w minionym sezonie zajmował drugie lokaty podczas Kursu na Chełmską i Sianowskiej 5

Zdjęcia z rozdania

Po czym, przyszedł czas na drugie wejście Studia Tańca Pasja, tym razem zaprezentowały się dwie pary taneczne Bartłomiej Borzęcki i Nina Kempa oraz Stanisław Borzęcki i Wiktoria Stasica, które zaprezentowały się w trzech tańcach latynoamerykańskich: samba,cha cha i jive. Po nim wróciliśmy do nagradzania, tym razem wręczyliśmy nagrody dla zawodników od miejsca 5 do 1:

Miejsce piąte zajęła Małgorzata Krynicka-Grzyb, która była najlepsza w pierwszej Sianowskiej piątce, a także raz triumfowała w Letniej Mili Biegowej.
Miejsce piąte zajął Tomasz Pick, który zajął czwarte miejsce podczas Orlej Pięści

Miejsce czwarte zajęła Weronika Spolska, która triumfowała w półmaratonie bursztynowym, a także zajmowała miejsca na podium w Koszalińskim Biegu Górskim na 15 km, Półmaratonie Pętli Tatrzańskiej, Extremalnym Biegu Godzinnym oraz Letniej Mili Biegowej.
Miejsce czwarte zajął Miłosz Szkołuda, który triumfował w Biegu Górskim na 5 km oraz był najlepszy w Kursie na Chełmską.

Miejsce trzecie zajęła Sabina Szkołuda, która ma na swoim koncie w minionym sezonie cztery zwycięstwa. Sabina była najlepsza w Koszalińskim Biegu Górskim na 5 km, Orlej Pięści, dwukrotnie w Letniej Mili Biegowej
Miejsce trzecie zajął Paweł Kozieł, który zajął m.in. trzecie miejsce w Biegu Górskim na dystansie 5 km

Miejsce drugie zajęła Beata Maziec, która w całym sezonie, aż sześciokrotnie stawała na podium, a miało to miejsce w Sianowskiej 5, Półmaratonie Bursztynowym na dystansie 10,5 km, dwukrotnie w Letniej Mili Biegowej, Kierunku Jesień oraz w Biegu Ziemniaka
Miejsce drugie zajął Michał Waleński, który triumfował w Sianowskiej 5

Miejsce pierwsze zajęła Olga Zatoń – najlepsza w całym sezonie triumfowała w takich biegach: Koszaliński Bieg Górski 15 km, Półmaratonie Pętli Tatrzańskiej, Extremalnym Biegu Godzinnym oraz Biegu Ziemniaka.
Miejsce pierwsze zajął Kostiantyn Pyshniak, który był zdecydowanie najlepszym biegaczem minionego sezonu. Kostiantyn triumfował, aż dziewięciokrotnie. Pyshniak wygrał Bieg Górski na 15 km, Orlą pięśc Półmaraton Pętli Tatrzańskiej, Sianowską 5, Letnią Milę Biegową, Extremalny Bieg Godzinny, Bieg Żołnierzy Wykętych, Kierunek Polanów.

Pierwszą część sobotniego święta zakończył występ solo w wykonaniu Poli Stankiewicz oraz duetu Pola Bielińska i Lili Łazińska. Warto wspomnieć, że dla całej trójki był to pierwszy występ w życiu, co nas niezwykle cieszy, że już na zawsze pozostaniemy częścią ich historii.

Następnie od 16:30 bawiliśmy się na after party w domu gościnnym Rutikal. Uczestnicy bawili się świetnie. Ponadto o 19:00 odbył się quiz z ekstra nagrodami, gdzie główną nagrodą był pobyt trzydniowy w Bułgarii.