RUNking – Ranking Biegaczy

Podsumowania

Dotychczasowi triumfatorzy:
II Sezon:
panowie: 1. Adrian Kępka, 2. Michał Rykiel, 3. Rafał Majkowicz
panie: 1. Karolina Chorąży, 2. Agnieszka Konkel, 3. Sabina Sznyter
I Sezon:
panowie: 1. Adrian Kępka, 2. Jasiek Stebelski, 3. Miłosz Szkołuda
panie: 1. Agnieszka Konkel, 2. Julita Pełechata, 3. Karolina Chorąży

Informacje o RUNkingu

Portal sportowiec.info od początku 2018 roku prowadzi klasyfikację biegaczy w Koszalinie i okolicach. Od pierwszego biegu zaliczanego do klasyfikacji minęło już ponad półtora roku.

  1. Punktacja

Jeżeli danego dnia odbywa się dwa lub więcej biegów, to zawodnik startujący na dłuższym dystansie ma szansę zdobyć więcej punków.

Z każdego biegu zaliczanego do RUNkingu punkty zbiera 30 najszybszych biegaczy oraz 10 najszybszych biegaczek.

Panowie punktacja 2019

Na krótszym dystansie punktacja wygląda następująco:

 

Na krótszym dystansie punktacja wygląda następująco:

 

Miejsce

Punkty

Miejsce

Punkty

1

100

1

120

2

80

2

96

3

60

3

72

4

55

4

60

5

50

5

54

6

42

6

48

7

40

7

43

8

36

8

38

9

32

9

34

10

29

10

31

11

26

11

28

12

22

12

24

13

18

13

22

14

17

14

20

15

16

15

19

16

15

16

18

17

14

17

17

18

13

18

16

19

12

19

15

20

11

20

13

21

10

21

12

22

9

22

11

23

8

23

10

24

7

24

8

25

6

25

7

26

5

26

6

27

4

27

5

28

3

28

4

29

2

29

3

30

1

30

2

Panie punktacja 2019

Na krótszym dystansie punktacja wygląda następująco:

 

Na krótszym dystansie punktacja wygląda następująco:

 

Miejsce

Punkty

Miejsce

Punkty

1

100

1

120

2

80

2

96

3

60

3

72

4

50

4

60

5

40

5

48

6

30

6

36

7

20

7

24

8

10

8

12

9

5

9

6

10

1

10

2

Miejsce w klasyfikacji, przy równej liczbie punktów

1) liczba zdobytych punktów.

2) przy równej liczbie punktów. Średnia punktów na starty

3) przy dalszej równości: wyżej będzie ten zawodnik, który przebiegł na zawodach dłuższy dystans (liczą się tylko biegi, w których zawodnik punktował).

4) przy dalszej równości: ilość startów na dłuższych dystansach (liczą się tylko biegi, w których zawodnik punktował).

5) przy dalszej równości, losowanie przeprowadzone przez przedstawicieli Sportowiec.info

Od rozpoczęcia trzeciego sezonu odchodzimy od miesięcznego nagradzania . Teraz będziemy nagradzać zawodników najlepszych w klasyfikacjach:
zima: listopad, grudzień, styczeń, luty
wiosna: marzec, kwiecień, maj
lato: czerwiec, lipec
jesień: sierpień, wrzesień, październik

Poniżej zimowe biegi zaliczane do III sezonu RUNking

W klasyfikacji kolorem żółtym
oznaczyliśmy zawodników, którzy w dwóch poprzednich sezonach w
klasyfikacjach meldowali się w pierwszych dziesiątkach.

W kategorii pań dwukrotnie na koniec roku w najlepszej dziesiątce były:
Agnieszka Konkel, Karolina Chorąży, Sabina Sznyter, Paulina Pietrzyk, Małgorzata Krzewińska i Julita Pełechata

W kategorii panów dwukrotnie na koniec roku w najlepszej dziesiątce byli:
Adrian Kępka, Tomasz Bieńkowski, Łukasz Hubert, Jacek Czapliński, Piotr Gawron i Miłosz Szkołuda.

Ponadto kolorem brązowym oznaczyliśmy zawodników, którzy przynajmniej raz na koniec sezonu meldowali się w dziesiątce

W kategorii pań po razie na koniec roku w najlepszej dziesiątce były:
Antonina Wirkus, Monika Nieckarz, Małgorzata Cygan, Magda Witkiewicz, Justyna Hałka, Kornelia Maksymowicz, Ewelina Szabla, Martyna Chodor, Agnieszka Kęsik, Alicja Wosztyl

W kategorii panów po razie na koniec roku w najlepszej dziesiątce byli:
Michał Rykiel, Jasiek Stebelski, Rafał Majkowicz, Kamil Orzechowski, Kostiantyn Pyshniak, Eugeniusz Grzesik, Tomasz Perlik, Arkadiusz Siadak

Poniżej pełne klasyfikacje

 RUNking – III sezon rozpoczął się 9 listopada 2019 roku (red. Bieg Niepodległości w Darłowie), a zakończy się w październiku 2020 roku. Natomiast 11 grudnia 2020 w Hotel Trawa Sport nastąpi podsumowanie na III Gali Biegaczy 2020.

Każdy może być sponsorem nagród Koszalińskiego Rankingu Biegaczy:

Chcesz wspierać Koszaliński Ranking Biegaczy?
Napisz:
artur@sportowiec.info


Jeżeli widzisz się w rankingu, ale nie chcesz brać w nim udziału, po prostu poinformuj nas o tym, a twoje nazwisko w przeciągu maksymalne 3 dni roboczych zniknie ze wszystkich klasyfikacji.

Zimowe biegi zaliczane do rankingu:

 

 

09.11.2019 – 6. Bieg Niepodległości 10 km (Darłowo)

23.11.2019 – 5. Bieg Marchewkowy im. Andrzeja Żukowskiego 10 km (Słowino)

01.12.2019 – Jamneński Tour Biegowy: Bieg Mikołajkowy 5 km (Jamno)

28.12.2019 – Bieg Sylwestrowy 5 km (Koszalin)

29.12.2019 – Kierunek Nowy Rok 5 km (Polanów)

06.01.2020 – Jamneński Tour Biegowy: Bieg Trzech Króli 5 km (Jamno)

12.01.2020 – Biegnij z Orkiestrą 3 km (Mielno)

08.02.2020 – Śniadaniowy Bieg Morsów 5 km (Mielno)

09.02.2020 – Jamneński Tour Biegowy: Bieg Walentynkowy 5 km (Jamno)

23.02.2020 – V Zimowa Zadyszka Hamera 10 km (Miastko)

Uwaga! Październik 2020 ostatnim miesiącem sezonu 2019/2020
W listopadzie wystartuje czwarty sezon RUNkingu

Od czerwca 2018 do września 2019 regularnie raz w miesiącu nagradzaliśmy 3 najlepszych biegaczy i 3 najlepsze biegaczy miesiąca.

https://sportowiec.info/wp-content/uploads/2018/06/IMG_2007.jpg

Czerwiec 2018

Panowie:
1. Adrian Kępka
2. Jasiek Stebelski
3. Miłosz Szkołuda

Panie:
1. Agnieszka Konkel
2. Julita Pełechata
3. Alicja Wosztyl

https://sportowiec.info/wp-content/uploads/2018/07/IMG_6318.jpg

Lipiec 2018

Panowie:
1. Tomasz Bieńkowski, Eugeniusz Grzsik
3. Adrian Kępka, Miłosz Szkołuda

Panie:
1. Julita Pełechata
2. Agnieszka Konkel
3. Paulina Pietrzyk

https://sportowiec.info/wp-content/uploads/2018/08/310818_IMI_IMG_0219.jpg

Sierpień 2018

Panowie:
1. Kamil Orzechowski
2. Jasiek Stebelski
3. Eugeniusz Grzesik
Panie:
1. Dorota Brynkiewicz, Karolina Chorąży
3. Agnieszka Konkel.

https://sportowiec.info/wp-content/uploads/2018/09/270918_IMI_IMG_4420-768x512.jpg

Wrzesień 2018

Panowie:
1. Jasiek Stebelski
2. Adrian Kępka
3. Rafał Nakonieczny
Panie:
1. Agnieszka Konkel
2. Sabina Sznyter
3. Karolina Chorąży

 

https://sportowiec.info/wp-content/uploads/2018/11/20.jpg

Październik 2018

Panowie:
1. Adrian Kępka
2. Arkadiusz Siadak
3. Norbert Borzęcki, Rafał Widoniak i Mateusz Witkowski
Panie:
1. Agnieszka Konkel
2. Julita Pełechata, Hanna Krauze, Magdalena Kończak

https://sportowiec.info/wp-content/uploads/2018/12/081218_IMI_IMG_1082-768x512.jpg

Listopad 2018

Panowie:
1. Adrian Kępka
2. Jacek Czapliński
3. Łukasz Hubert
Panie:
1. Karolina Chorąży
2. Agnieszka Konkel
3. Sabina Sznyter.

Grudzień 2018

Panowie
1. Jacek Czapliński
2. Łukasz Hubert
2. Jakub Wróbel
Panie:
1. Karolina Chorąży    
2. Agnieszka Konkel    
3. Julita Pełechata
3. Diana Gołek

https://sportowiec.info/wp-content/uploads/2019/02/IMG_1919.jpg

Styczeń 2019

Panowie:
1. Miłosz Szkołuda
2 Adrian Kępka
2 Mariusz Borychowski

Panie:
1. Agnieszka Konkel
2. Karolina Chorąży
3. Sabina Sznyter

 

https://sportowiec.info/wp-content/uploads/2019/03/IMG_1813.jpg

Luty 2019

Panowie:
1, Adrian Kępka
2, Miłosz Szkołuda
3, Rafał Majkowicz
Panie:
1. Karolina Chorąży
2. Agnieszka Konkel
3. Sabina Sznyter

 

https://sportowiec.info/wp-content/uploads/2019/04/IMG_5457-1024x619.jpg

Marzec 2019

Panowie:
1. Adrian Kępka
2. Tomasz Perlik
3. Michał Rykiel

Panie:
1. Agnieszka Konkel
2. Karolina Chorąży
3. Sabina Sznyter
3. Julita Pełechata

 

https://sportowiec.info/wp-content/uploads/2019/06/IMG_9221-1024x683.jpg

Maj 2019

Panowie:
1. Wiesław Jarosz
2. Michał Rykiel
3. Łukasz Wirkus

Panie:
1. Karolina Chorąży
2. Antonina Wirkus
3. Agnieszka Konkel

https://sportowiec.info/wp-content/uploads/2019/07/runking-czerwiec-1024x768.jpg

Czerwiec 2019

Panowie:
1. Rafał Majkowicz
2. Dawid Garski
3. Mateusz Witkowski

Panie:
1. Sabina Sznyter
2. Małgorzata Cygan
3. Agnieszka Konkel

https://sportowiec.info/wp-content/uploads/2019/08/RUNKING-LIPIEC-1024x768.jpg

Lipiec 2019

Panowie:
1. Kostiantyn Pyshniak
2. Piotr Gawron
3. Kamil Orzechowski

Panie:
1. Antonina Wirkus
2. Karolina Chorąży
3. Sabina Sznyter

 

https://sportowiec.info/wp-content/uploads/2019/09/IMG_6891-1024x683.jpg

Sierpień 2019

Panowie:
1 Kostiantyn Pyshniak
2 Rafał Majkowicz
3 Piotr Gawron

Panie:
1. Agnieszka Konkel
2. Karolina Chorąży
3. Ewelina Michnowicz

https://sportowiec.info/wp-content/uploads/2019/10/IMG_0006-1024x681.jpg

Wrzesień 2019

Panowie:
1. Piotr Gawron
2. Rafał Majkowicz
3. Michał Rykiel

Panie:
1. Karolina Chorąży
2. Sabina Sznyter, Agnieszka Konkel