Leśna Piątka już dziś!

IMG_3048Na ten dzień wielbiciele biegów leśnych czekali od kilku tygodni. Dzisiaj w Koszalinie odbędzie się druga tegoroczna Leśna Piątka. W obecnym sezonie biegowym organizatorzy cyklu zmienili ilość biegów z sześciu do trzech. Udział w zawodach tradycyjnie jest bezpłatny. W pierwszym tegorocznym biegu wystartowało ponad 800 osób. Czy teraz padnie rekord frekwencji?
Z pewnością na starcie stanie kilkaset koszalinian, wierzymy jednak, że po raz pierwszy uczestników będzie ponad tysiąc. W 2015 roku 14 maja na starcie stanęło 838 biegaczy, a rok później liczba wzrosła do 914 biegaczy. Organizatorzy mają nadzieję, że w bieżącym roku będzie inaczej i rekord padnie w czerwcu. Istnieje szansa, że 22 czerwca 2017 roku ilość startujących przekroczy magiczną liczbę tysiąca. Czego oczywiście L5 życzymy.

Leśna piątka w każdym roku pokazuje, że jest okazją do rodzinnego biegania. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jedni na trasie zbierają pokemony, inni spacerują, a jeszcze inni rywalizują. Na mecie dorośli otrzymają medale, które podobnie jak rok temu są układanką, która ułoży się po pokonaniu wszystkich trzech L5. Najmłodsi rok temu na mecie otrzymywali zające, w obecnym roku są to lisy.

Pamiętajcie aby na start zabrać swoje numery startowe. Jeśli okazało się, że już ich nie macie, możecie na stronie l5.biegnijmy.pl zgłosić, aby je dodrukować. Istnieje, również możliwość zamówienia koszulki z własnym unikalnym numerem.

Obecnie rekordem Leśnej Piątki może pochwalić się Mateusz Witkowski, który leśne pięć kilometrów pokonał w czasie 16 minut i 46 sekund. Witkowski rekord trasy ustanowił 16 czerwca 2016 roku.

Organizatorzy zachęcają, aby do biura zawodów zgłaszać się nieco wcześnie, co tylko ułatwi organizację. Drugi bieg Leśna Piątka 2017 odbędzie się 22 czerwca. Start zaplanowano tradycyjnie na godzinę 19:00. Zawody są zaliczane do Koszalińskiego Rankingu Biegaczy, który tworzony jest przes sportowiec.info.